کمپانی هواپیماسازی بوئینگ یک رشته پرنده های نظامی جدید به بازار می آورد که می تواند ارتش دفاعی اسرائیل را بکلی دگرگون کند

چرخبال های جدید از نوع چینوک که ارتش اسرائیل امیدوار است به آن ها مجهز شود

کمپانی هواپیما سازی آمریکایی بوئینگ یک رشته جنگنده ها و پرنده های دیگر نظامی را به معرض نمایش گذاشت که تهیه کردن آن توسط اسرائیل، می تواند چهره ارتش این کشور را در رویارویی با دشمنان دگرگون سازد.

بسیاری از پرنده های نظامی در نیروی هوایی اسرائیل ساخت کارخانه بوئینگ است که در زمینه تولید هواپیماهای غیرنظامی نیر، بهترین محسوب می شود.

بوئینگ از جمله نوع جدیدی از هواپیماهای جنگی از نوع اف پانزده را به نمایش گذاشت که می تواند هدف های دشمن را از فاصله بسیار دوری تشخیص داده و آن را ردیابی کند. این هواپیمای بمب افکن و رزمنده، در ضمن قابل به حمل مقادیر بیشتری بمب و موشک می باشد که توان تهاجمی آن را در ابعاد چشمگیری افزایش می دهد.

یک نوع هلیکوپتر نیز که در نمایشگاه بوئینگ عرضه شده، توجه کارشناسان نظامی اسرائیل را به خود جلب کرده است. این چرخبال نوین، قادر است با مهارت و سرعت زیاد تغییر جهت و تغییر ارتفاع دهد و دشمن را به اشتباه بیاندازد و از آسیب موشک هایی که به سوی آن شلیک شده است در امان بماند.

این هلیکوپتر از رده موسوم به چینُوک است و نام فنی آن CH-47F می باشد.  یکی از نقاط ضعف هلیکوپترهای نظامی موجود آن است که در برابر موشک های دوش پرتاب بسیار آسیب پذیر است. ولی هلیکوپتر جدید می تواند با مانور دادن در هوا و تغییر جهت سریع و تغییر ارتفاع، خود را از تیررس موشک های دوش پرتاب تا حدود زیادی دور سازد.

این هلیکوپتر قادر است بین دو ساختمان که در فاصله کمی از هم قرار دارند، با موفقیت به زمین بنشیند.

هواپیمای دیگری که توجه کارشناسان نظامی اسرائیل را به خود جلب کرده، یک هواپیمای سوخت رسان به نام  است که می تواند به هشت هواپیمای جنگی سوخت برساند.

اسرائیل سال گذشته پنجاه فروند جنگنده رادار گریز از نوع اف -۳۵ از ایالات متحده خریداری کرد که نیروی هوایی این کشور را به یک نیروی کوبنده مبدل ساخته است.

کارشناسان نظامی می گویند که وقتی ارتش آمریکا و کشورهای دیگر به این پرنده های نظامی جدید مجهز شوند، از کار انداختن تاسیسات اتمی حکومت ایران و صنایع موشکی آن، بسیار آسانتر خواهد شد.

نوع دیگری از هواپیماهای جنگی که بوئینگ از آن ها پرده برداری کرده، V22 نامیده می شود که قادر به فرود آمدن عمودی می باشد و به باند فرود نیازی ندارد. این هواپیما ویژه نقل و انتقال تکاوران جنگی به جبهه نبرد و بیرون آوردن از آن جا می باشد.

هواپیمای جدید از نوع وی ۲۲ که عمودی عمل می کند و نیاز به فرودگاه یا باند پرواز ندارد

3 دیدگاه‌

  1. خوشبختانه تکنولوژی در حال پیشرفت روز افزون است و برای اسراییل از اهمیت حیاتی برخوردار است که ارتش خود را با تکنولوژی روز دنیا مجهز کند!حکومت ایران شاید از نظر موشکی خودش رو تا خرخره لبریز کرده باشد اما یادتان نرود که خدای ما بزرگتر از این حرفهاست!مرگ حکومت جمهوری اسلامی نزدیک است!!!!

  2. جمهوری اسلامی و اسراییل آمده اند تا ذخایر این منطقه بخوبی و با نام دین غارت شود . اگر این ذخایر وجود نداشته باشند ، چه دینی ، چه اسلامی؟ همه میرن به کاخهای کانادا و سوییس و سوئد خودشون .

Comments are closed.