کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان از کلاب‌‌هاوس خواست توضیح دهد که چرا به مقامات بلند پایه «یک رژیم تروریست متخاصم» تریبون داده است

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در نامه‌ای به پال دیویسون، مدیرعامل کلاب هاوس، نوشته است : چرا  این شبکه اجتماعی به ظریف  این امکان را داده است که هفته گذشته در برنامه‌ای «به هزاران نفر دروغ بگوید» و مواضع حکومت ایران را «تبلیغ» این کمیته در ادامه از کلاب هاوس خواسته است تا  در این زمینه پاسخگو باشد.

جو ویلسون، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از امضاکنندگان این نامه، در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه حکومت ایران مسئول کشته شدن بیش از ۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق است گفت: «چرا کلاب‌هاوس باید به وزیر خارجه رژیم تروریست ایران که تحت تحریم‌های آمریکاست اجازه دهد که یک حساب کاربری داشته و مجری برنامه‌ای باشد که نشر دهنده دروغ و تبلیغات در میان هزاران نفر باشد.»

پیشتر  ظریف در یکی از اتاق‌های مجازی کلاب‌هاوس درباره توافق ۲۵ ساله ایران و چین گفته است : «این اتاق برای ظریف تریبونی را ایجاد کرد تا تبلیغات رژیم ایران را میان هزاران کاربر منتشر کند».

در این نامه آمده است :  که خبرگزاری دولتی  ایرنا، حتی گفت‌وگوهای صورت گرفته در کلاب‌هاوس را در ۱۲ فروردین در وب‌سایت خود قرار داد که این کار مغایر با مقررات کلاب‌هاوس است و به عنوان بخشی از تلاش‌های حکومت ایران برای ترویج دیدگاه خود در آستانه مذاکرات هسته‌ای صورت گرفته است.

این نامه همچنین از کلاب‌هاوس خواست که توضیح دهد آیا از اقدام ایرنا در بازنشر جلسه ظریف در این شبکه اجتماعی اطلاع داشته و اینکه آیا قصد دارد ظریف و سایر مقامات ایرانی حاضر در این گفت‌وگو را به خاطر نقض قوانین کلاب‌هاوس جریمه کند.

ویلسون در ادامه تاکید کرد باید با هدف حذف مصونیت‌ها برای برخی شبکه‌های اجتماعی که به «تروریست‌ها» خدمات ارائه می‌دهند، قوانین تحریم‌های آمریکا به روزرسانی شود.

اندی بار، یکی دیگر از نمایندگان جمهوری‌خواهی که این نامه را امضا کرده، در بیانیه‌ای گفت: «کلاب هاوس تنها یکی از موارد اخیر اقدامات شرکت‌های فناوری در سیلیکون ولی در ارائه تریبون به رهبران تروریست است تا برای اهداف خود به تبلیغ و جذب نیرو بپردازند.»