کمیسیاری عالی امور پناهندگان گفت : آمار پناهجویان و مهاجران افغانی در ایران حدود یک میلیون نفر می باشد

عراقچی پیشتر ،ادعا کرده بود که بیش از سه میلیون افغانی در ایران سکونت دارند که “دو میلیون فرصت شغلی را اشغال کرده‌اند و سالانه سه تا پنج میلیارد یورو از ایران خارج می‌کنند

کمیسیاری عالی امور پناهندگان سازمان ملل با تصحیح آمار افغانی ها در ایران گفت : آمار پناهجویان و مهاجران افغانی در ایران حدود یک میلیون نفر می باشد و این آمار با سخنان عباس عراقچی ،معاون وزیر خارجه ایران تناقض دارد .

عراقچی پیشتر ،ادعا کرده بود که بیش از سه میلیون افغانی در ایران سکونت دارند که “دو میلیون فرصت شغلی را اشغال کرده‌اند و سالانه سه تا پنج میلیارد یورو از ایران خارج می‌کنند.

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل ، معاون وزیر خارجه ایران  را به ارائه ی آمار اغراق آمیز و غیر واقعی پناهجویان افغانی در ایران متهم کرد .

عراقچی ،در برابر واکنش گسترده اروپا به اخراج افغانی از ایران ، گفت : واکنش اروپا در مقابل تصمیم اخراج , افغان ها از ایران برای من بسیار تعجب انگیز است.

سخنان اخیر عراقچی ، در باره اخراج افغان ها از ایران  با واکنش شدید رسانه ها روبرو شد .به طوریکه ،شماری از رسانه‌های ایران ،مقامات وزارت افغانستان ،و مجامع دفاع از پناهجویان در سراسر جهان ،سخنان او را محکوم دانستند .همچنین  دولت افغانستان  در یک واکنش دیپلماتیک به طور ضمنی  آن را “غیرمسئولانه” و خلاف حمایت از حقوق بشر خوانده است.

عراقچی ،پیشتر  گفته بود: «اگر تحریم‌ها اثر کند و فروش نفتمان به صفر برسد، حکومت اسلامی ایران مجبور است برای حفظ مردم کشورش و بحران های جدید، افغانی ها را از ایران اخراج کند.

2 دیدگاه‌

  1. خاک عالم برسرت عباس عراقچی زورت به بزرگتر از خودت نمیرسه حالا افغانی های عزیزمان را زیر پایت و زبان سرخ ونفهمی ات له میکنی. تو بی شعور چه کاره افغانی ها هستی؟ فعلادزدیهای کلان و اختلاسهای نجومی برادرزاده ات را در قوه قضاییه جمع وجور کن و سرجیبت را هم بدوز و آبرویی که نداری را احیا کن. یک دورکعت نماز نیم بند تزویری در اداره ات میخواهی و می خواهی سواری ازافغانی ها بگیری به مانند ملت ایران؟

  2. اصلاحیه متن بالا- آقای احمد عراقچی معاونت ارزی بانک مرکزی و برادرزاده عباس عراقچی فعلی دروزارت امورخارجه حکومت ایران پرونده اش توسط قوه قضاییه درحال بررسی بوده ودرزندان بسرمیبرد ووی سمتی درقوه قضائیه نداشته است.

Comments are closed.