کنفرانس ورشو بدون ذکر نام حکومت ایران در بیانیه نهایی خود، پایان گرفت، ولی “این آغاز کار است”

نخست وزیر اسرائیل و وزیر خارجه ایالات متحده در همایش ورشو خطرات امنیتی فعالیت های رژیم ایران در منطقه را برشمردند و وزیر خارجه لهستان نیز در سخنرانی خود به صراحت  رژیم ایران را “یک تهدید امنیتی” دانست

کنفرانس بین المللی ورشو با انتشار بیانیه ای به کار خود پایان داد. ولی با آن که بیشترین بخش از سخنرانی ها و تماس ها و مذاکرات، پیرامون این موضوع بود که چگونه می توان زیاده خواهی های رژیم ایران را مهار کرد و جلوی ادامه فتنه گری های آن در خاورمیانه را گرفت، در بیانیه پایانی، نامی از این رژیم برده نشده است.

این همایش بزرگ بین المللی که در واقع یک روز طول کشید، با نام “پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه” برگزار شد و ظاهرا دو موضوع اساسی برای بحث پیشنهاد شده بود که در کنار لزوم جلوگیری از فعالیت های استعمارگرانه رژیم ایران، مساله صلح اسرائیلی- فلسطینی بود. ولی گفتگو درباره موضوع دوم، جنبه حاشیه ای داشت و در واقع پوششی بر این واقعیت بود که کنفرانس، تنها به هدف زیر فشار گذاشتن ایران برگزار نمی شود.

با آن که کنفرانس به پایان رسید و ایالات متحده در برگزاری آن بسیار موفق بود و وزیران خارجه ده ها کشور جهان در آن حضور یافتند، ولی کار عملی از این پس آغاز می شود و آن ادامه بحث و نتیجه گیری درباره اصولی می باشد که در ورشو پایه گذاری شد و باید توسط کشورها به صورت عملی در آید.

در بیانیه پایانی گفته شده بود که در پی کنفرانس ورشو، همایش های کوچکتری در چند کشور جهان برپا خواهد شد که راهکارهای عملی برای مقابله با مشکلات امنیتی خاورمیانه ارائه کند.

نخست وزیر اسرائیل و وزیر خارجه ایالات متحده در همایش ورشو خطرات امنیتی فعالیت های رژیم ایران در منطقه را برشمردند و وزیر خارجه لهستان نیز در سخنرانی خود به صراحت  رژیم ایران را “یک تهدید امنیتی” دانست.

حکومت ایران برای آسیب رساندن به کنفرانس فیلمی از سخنرانی وزیر خارجه لهستان با زیرنویس فارسی در اینستاگرام قرار داد که در آن اظهارات این سخنران کاملا معکوس جلوه داده شده و ادعا گردیده که وی از رژیم ایران جانبداری کرده و علیه کشورهای مخالف آن سخن گفته است . امری که کاملا معکوس می باشد و وزیر خارجه لهستان نیز عملیات تعرضی رژیم ایران در منطقه را محکوم دانسته است.

وزیر خارجه لهستان در بخشی از سخنان خود، رژیم ایران را به تجاوزگری متهم ساخت و گفت که حکومت تهران به علت رفتارهای خود، به کنفرانس ورشو دعوت نشد.

3 دیدگاه‌

  1. این را بدانند حضرت ابراهیم هم جزئی از موجودیت اسرائیل بوده هیچ کس نمی تواند بگوید من بچه یه خانواده را دوس دارم و بر علیه همه خانواده هستم اسرائیل خانواده فرزندان خداست . حضرت ابراهیم معجزه نکرد اما خیلی حقیقتهای ایشان که برای سرافرازی اسرائیل بوده به توسط دشمنان اسرائیل در تاریخ پاک شده پس انانی که بر ضد اسرائیل هستند کثیف ترین موجودات روی زمین هستند انان که فکر میکنند رژیم ایران عددی در مقابل اسرائیل است بدانند اگر اینگونه فکر میکنند اشتباه هست چرا که من می گویم اینطور فکر کنند اگر دشمنی به این شکل بر علیه اسرائیل همچون قارچ سمی درامد برای این است با نابودی رژیم اسلامی ایران تمام یهود ستیزان عالم درس ابدی بگیرند . انان ایمان ندارند و ایران اسلامی روحشان همان شرارتهای کوتوله پشمالوی روی زمین است که هیچ قدرتی در مقابل اسرائیل ندارند ، لعنت بر انگلیس که این اخوندکهای کثیف را در کشور مادرمان استر به وجود اورد اگر انگلیس از شرارت بر علیه منطقه دست نکشد با غضب اسمان روبهروی خواهد شد . درضمن ان زمان پوتین در المان شرقی مثلا کار میکرد به خدمت انگلیسها در امده چرا که دارد از رژیم انگلیسی اخوندی در ایران حمایت میکند او دستور دارد هویت و ملیت مردم عزیز روس را به دستور انگلیس ها به … بکشد . این فرد یه مار سمی انگلیسی هست . درودو برکت بر اسرائیل باد تا ابد

  2. این را بدانند داشتم به اخبار امریکا نگاه میکردم به موردی قابل تامل بر خوردم محکوم کردن حصر خانگی میر حسین موسوی و کروبی این را بدانند این عوامل خود زمانی در اصل نظام مردم ایران را به این سمت و سو کشیدند و به دستور خود ایران اسلامی وارد معرکه شدند که جریانات اغتشاشات داخلی را در افکار عمومی بین المللی منحرف کنند . حکایت مصدق و شاه خامنه ای و میر حسین بابا این خنده دار است. باید از رضا پهلوی نقد حمایت کرد و نگاه را به داخل و مردم و عناصر حکومتی کلا بست. انان ایدولوژی هستند و قسم خورده دینی پس امریکا اشتباه نگاه نکند ظریف موسوی کروبی و کلا افراد درون نظام یا بازنشسته از نظام ارزش نگاه ندارند . ۸۸ مردم ایران برای سقوط نظام ایران طغیان کردند که یکدفعه انگلیسها هدایت بقای نظام اسلامی را با عنصر کروبی و موسوی در دست گرفتند نه شرقی نه غربی انگلیسی ( انگلیس ها در تاریخ سیاستهاشون مشابه عمل میکنند نگاهی به نظامهای تحت سلطه انگلیس بیندازید بعد به حقیقت پی خواهید برد که نظام اسلامی ایران همین امروز تحت حمایتهای پی در پی انگلیس است . انها با هزینه کردن ایران به دنبال امپراطوری سرخ خود هستند چیزی که اصلا واقع نخواهد شد مثلا نگاه به مکانیزم پس پرده انگلیسها همه بازی ها ی نه من غریبم در حمایت از رژیم اسلامی ایران زیر سر انگلیسه ۴۰ سال داره می دزده بی سر و صدا و نوکرانشان اخوندها بسیار حرفه ای عمل میکنند . درود و برکت بر اسرائیل

  3. آقای منشه امیر در اسرائیل کسانی حکومت می کنند که رو به جلو دارند و به عقب نگاه نمی کنند. با اینکه مردم مذهبی افراطی در اسرائیل وجود دارد ولی در ایران همه مردم یعنی ۹۹ درصد رو به جلو دارند. چون چهل سال برگشت به عقب را دیدند و فهمیدند که اسلام چیزی جز یک دروغ بزرگ و شیادی و وحشی گری و کشتن انسان ها و دزدیدن زن ها و بچه ها و دارایی آن ها نیست و وعده بهشت دروغین را دادن چرا که همه آخوند ها سخت به این دنیا چسبیدن و نقد را چسبیدن و نسیه را ول کردندولی در سال ۵۷ آن شورش ساخته و پرداخته همه دنیا بر علیه ایران و فرهنگ زیبا و غنی ایران بود غرب: آمریکا و اروپا و عبدالناصر و قذافی و… به مردم ایران حمله کردند در حالی که ۱۴۰۰ سال پیش فقط اعراب بدوی و وحشی به ایران حمله کردند هیچکدامشان نتوانستند این فرهنگ درخشان را از بین ببرند انگلیسی ها زبان فارسی را در برخی مناطق دنیا ازجمله هند و پاکستان از بین بردند ولی ایران چه به دنیا هدیه کرد مهربانی و انسانیت در طول ۱۴۰۰ سال فرهنگ و زبان ایرانی از بین نرفت و حالا چطور غرب می خواهد با حکومت آخوندی تمام فرهنگ مارا نابود کند هرگز نمی تواند مگر این که تمام هستی ما را بگیرد

Comments are closed.