کنکور کارشناسی ارشد پزشکی با وجود بیش از ۳۰ هزار انصرافی برگزار شد

کنکور کارشناسی ارشد پزشکی با وجود بیش از ۳۰ هزار انصرافی و ۴۹۵ داوطلب مبتلا به کورونا بدون در نظر گرفتن نظر متخصصان پزشکی برگزار شد.

سعید هاشمی، رییس مرکز سنجش و آموزش پزشکی در این باره گفت:  «آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۳۹۹ از بامداد امروز (پنجشنبه ) در ۳۵ دانشگاه و ۶۱ حوزه امتحانی آغاز شده است».

رییس مرکز سنجش و آموزش پزشکی در این باره  افزود: از  ۴۹ هزار و ۱۰۲ نفر کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده‌اند ۴۹۵ داوطلب ،  مبتلا به ویروس کورونا هستند.

مسئولان وزارت بهداشت پیشتر در مخالفت با برگزاری این آزمون اعلام کرده بودند که  اگر وزارت علوم توان تضمین سلامت داوطلبان را ندارند، هر دو آزمون ارشد و سراسری باید به طور کامل لغو شود و راههای جایگزین کنکور در دستور کار قرار بگیرد.

اما وزارت علوم گفته بود:  کنکور به هر قیمتی باید برگزار شود و امکان لغو آن و برگزیدن راههای دیگر برای پذیرش دانشجو، اجرایی نیست

در ادامه این خبر امده است که کنکور سراسری نیز در  روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مرداد و اول شهریور ماه ۹۹ برگزار می‌شود و برای یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ نفر کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

نظامی حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش نیز در این زمینه اعلام کرده است :  ارتش آماده است تا  فضاهای پادگانی و مکان‌های عمومی  خود را برای برگزاری کنکور سراسری در اختیار وزارت علوم بگذارد.