کورونا در اسرائیل: شمار مبتلایان روزانه و فوت شدگان، همچنان در سطح بالا و نگران کننده قرار دارد

در شبانه روز گذشته در اسرائیل ۵۴۶۰ مبتلای جدید به کورونا شناسایی شده است

نخست وزیر نتانیاهو، دقایقی پس از آن که از جلسه دادگاه به دفتر کار خود در نخست وزیری بازگشت، با وزیر دفاع و وزیر بهداشت به رایزنی نشست تا اقدامات بعدی کشور در مبارزه با کورونا برنامه ریزی شود.

قرنظیه نیم بندی که در دو هفته اخیر در اسرائیل برقرار شده بود، بامداد امروز به پایان رسید و به برخی از کسبه اجازه داده شد به میزان بسیار محدودی فعالیت خود را از سر گیرند. اما اکنون دولت باید به برنامه ریزی دقیق برای بازگشت تدریجی به زندگی عادی بپردازد.

محدودیت ها در حالی قرار است به تدریج برداشته شود که شمار مبتلایانِ روزانه، و همچنین افرادی که فوت می شوند، همچنان در سطح بالا و بسیار نگران کننده ای قرار دارد. در شبانه روز گذشته، ۳۹ تن دیگر از مبتلایان به کورونا فوت شده اند و شمار کلی قربانیان این ویروس در اسرائیل به مرز پنج هزار و صد و نه نفر رسیده است.

همچنین، بیش از یک هزار و صد نفر از مبتلایان بستری شده اند که ۳۱۶ تن از آن ها دارای مشکلات شدید تنفسی هستند و به دستگاه وصل می باشند.

گروهی از کارشناسان امور کودکان، در نامه مشتریک خطاب به نخست وزیر خواهان آن شدند که بازگشایی برخی از کتاب های درسی، در صدر توجه دولت قرار گیرد. آن ها نوشته اند که تعطیلی مدارس و تدریس از راه دور، آسیب زیادی به سلامت روانی کودکان رسانده و باید متوقف شود. آنها گفتند که کودکان اسرائیل، به بزرگترین قربانیان ویروس کورونا  مبدل شده اند و این وضع باید متوقف گردد.

در شبانه روز گذشته در اسرائیل ۵۴۶۰ مبتلای جدید به کورونا شناسایی شده است.