کورونا در اسرائیل نیز همچنان قربانی می گیرد و قرنطینه ادامه دارد و هند دارویی را برای آزمایش، به اسرائیل فرستاده است

ترکیه مقادیر زیادی وسائل پزشکی به اسرائیل فروخته است

مقررات مربوط به محدود سازی آمد و شد بین شهرهای اسرائیل تا حدود زیادی همچنان برقرار است و ادامه آن به این هدف می باشد که افراد نتوانند فردا (شنبه) که یکی از روزهای میان عید است، با پارک ها و ساحل دریا بروند و یا به رفت و آمد خانوادگی بپردازند. این جداسازی سختگیرانه عمومی، از یک روز پیش از آغاز عید پسح، یعنی از بامداد روز سه شنبه آغاز گردید و با تغییراتی، تا پایان عید همچنان ادامه خواهد داشت و در آن هنگام دولت باید در مورد سیاست ادامه قرنطینه و حدود آن تصمیم تازه ای بگیرد.

هنوز نمی توان ارزیابی کرد که محدودیت های جدید، تا چه حد در کاهش آمار ابتلا به کورونا موثر بوده است – زیرا نتایج آن حدود دو هفته دیگر آشکار خواهد شد.

در این میان، وزارت بهداشت می کوشد هرچه بیشتر بر شمار آزمایش های روزانه برای کشف همه مبتلایان بیافزاید. برخی کارشناسان امور عفونت شناسی، دولت را متهم می سازند که لازم بود از نخستین مرحله، شمار آزمایش های روزانه را افزایش می داد. ولی در آن هنگام، کمبود وسایل و لوازم وجود داشت و رسیدن به چنین هدفی امکان پذیر نبود.

هواپیمای باری ارتش اسرائیل که در فرودگاه بخش ترک قبرس به زمین نشسته و احتمالا وسائل پزشکی به اسرائیل منتقل می سازد

در شبانه روز اخیر در اسرائیل، ۱۴ تن دیگر فوت کرده اند و شمار قربانیان به ۹۳ تن رسیده است. ولی درصد مبتلایان کاهش یافته و در شبانه روز گذشته ۳۴۰ نفر اعلام کرده که در مقایسه با روزهای پیش از آن، کاهش نشان می دهد. ولی این هنوز نمی تواند علامت آن باشد که درصد ابتلا رو به کاهش است. ۱۲۵ تن از بیماران به دستگاه تنفسی وصل هستند.

یک کمپانی بزرگ اسرائیلی که تاکنون تجهیزات جنگی و دفاعی تولید می کرد، اعلام داشت که اکنون به تولید دستگاه های تنفسی روی آورده و به زودی آن را در اختیار دولت قرار خواهد داد. در همه کشورهای جهان کمبود شدیدی در این زمینه وجود دارد و برای تولید آن تلاشی می شود. کوشش مشابهی هم اکنون در ایران نیز جریان دارد.

بیش از یک هزار نفر از بیماران در اسرائیل، شفا یافته و به خانه های خود باز گشته اند که افزایش ۱۹۷ نفر در یک روز گذشته، می تواند امیدوار کننده باشد.

در این میان اعلام شد که دولت ترکیه، مقادیر قابل توجهی وسایل و تجهیزات مبارزه با کورونا به اسرائیل می فروشد که شامل ماسک بهداشتی، اونیفورم ایمنی و دستکش های لاستیکی می باشد که قرار است با سه هواپیمای باری بزرگ به اسرائیل انتقال یابد. این تجهیزات وسایلی است که در سراسر دنیا مورد نیاز است و فروش آن از جانب ترکیه به اسرائیل، به علت خصومت فزاینده اردوغان نسبت به کشور یهود، می تواند از نظر سیاسی نیز دارای مفهوم باشد.

اسرائیل تلاش گسترده ای را در سراسر جهان برای دستیابی به وسائل دنبال می کند که سرویس امنیت خارجی اسرائیل موسوم به موساد نیز در آن فعال است. دولت چین سه دستگاه بزرگ آزمایش کورونا به اسرائیل فروخته که هر یک می تواند روزانه ده هزار آزمایش انجام دهد.

خبر امیدوار کننده دیگر آن است که دولت هند نیز در اقدامی که موجب شگفتی شد، دارویی را برای انجام آزمایش های لازم به اسرائیل فرستاد که ممکن است برای درمان ویروس موثر باشد. پژوهشگران اسرائیلی فورا این دارو را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می دهند و ممکن است به مرحله آزمایش بالینی نیز برسد. اسرائیل دست کم در یک مورد دیگر نیز، در چارچوب همکاری های بین المللی، مشغول آزمایش یک نوع داروی جدید می باشد

هند نوعی داروی جدیدی را برای آزمایش، به اسرائیل فرستاده است

 

 

یک دیدگاه

  1. ایران از طریق هواپیما و پهباد و فلسطینیها مشغول پخش ویروس است
    قدیم یک آنتیو بیوتیک میانه ای به نام کوتریماکسازول وجود داشت گه به شکل وسیعی عمل میکرد و در کنار هر آنتیو بیو.تیکی برای تقویت سیستم ایمنی استفاده میشد که بعدا تبدیل به سم خالص شد آلآن به جای آن قرص مترونیدازول درشکل قرص ۲۵۰ میلیگرمی و حتی محلول آن هم بصورت واژینال استفاده میشود ولی اگر زیاد استفاده شود صحبت کردن را سخت میکند به نظر من مصرف این قرص روزی سه بار به همراه روزی یک بار قرص کلسیوم بصورت دوته ای کوتاه مدت برای بزرگسالان و نیم قرص برای سالمندان میتواند تا حدودی سیستم ایمنی را بهبود ببخشد و انشا الله که اخوندها در فرمول رایج آن در ایران مجددا خرابکاری نکنند
    آسرائیل باید جلو همکاری های مخفیانه هوایی دولت آمریکا با روسیه و ایران برای باران سازی و سیل را بگیرد و هرجا که هواپیما در هوا دید که عاتل و باطل میچرخد بزند
    تولید نفت آمریکا و خاورمیانه نباید کم بشود اسرائیل باید قیمت نفت را به ۱۲ دلار برساند و انقدر به دولتهای متخاصم عرب و ایران با اسرائیل و روسیه و آمریکایی که دائما فقط به دنبال سازش با رژیم فاشیستی آخوندی و امتیاز دادن به اخوندها هستند و کاری علیه ایران نمیکنند امتیاز ندهد مخصوصا مرکل کمونیست و ضد یهودی و نازی و سبز را خیلی مواظب باشد و هرجورشده سرش را زیر آب کند برای انکه به هیچ وجه نه خیری برای اسرائیل دارد و نه خیری برای مردم ایران دارد با فرح پهلوی و کارتر و ملکه الیزابت فقط مراقب آخوندهای نازنین ایران هستند که یک وقت آب تو دل آنها تکان نخورد و فقط از آخوندها حمایت میکنند و آمریکا را در بد مسیری هدایت میکنند و انگار که آلمان هیچ دقدقه ای جز حفظ این آخوندهای نازنین و پوتین ندارد ، خدا بیامرزد هلموت کلن را گه حد اقل ناتو را علیه میلوسویچ علم کرد و اروپای شرقی را مذمهل کرد با این پولهایی که آلمان از روسیه و احتملا ایران برای اتحادیه اروپاگرفته و همه را بیخودی بدهکار کرده باید خوابش را ببینید

Comments are closed.