کورونا در دبیرستان های اسرائیل شیوع می یابد و یک کارگر خانه نخست وزیر نیز کورونا گرفته است

در میان کودکان دبستانی هنوز موردی شناسایی نشده، ولی نگرانی زیاد است

بحث و جدل در اسرائیل بین کارشناسان، در مورد آن که چگونه می توان شیوع ویروس کورونا را بهتر مهار کرد، همچنان ادامه دارد. این بحث به ویژه  بر سر بازگشایی مدارس است ه در روزهای گذشته ده ها تن مبتلای تازه در آن جا شناسائی شده و به صدها دانش آموز و گروه آموزشی دستور داده شده است خود را قرنطینه کنند.

این ویروس به ویژه در دو دبیرستان، در دو شهر مختلف شناسایی شده که یکی از آن ها اورشلیم است. ولی دست اندرکاران امور آموزشی توصیه می کنند که مدارس از نو تعطیل گردد و آموزش دوباره از راه دور انجام شود.

آخرین راه حلی که وزارت بهداشت اسرائیل پیشنهاد کرده آن است که بین هر دو دانش آموز یک لوحه شفاف پلاستیکی قرار داده شود که به ویروس کورونا امکان ندهد از یک فرد به فرد دیگر سرایت کند.

ولی تجربه روزهای اخیر نشان داده که برای دانش آموزان بسیار دشوار است که ماسک بر دهان، یک ساعت تمام در کلاس بنشینند. مشکل دیگر، زنگ تفریح است که دانش آموزان با هم تماس نزدیکتری دارند و خطر جدی تر است.

به وزارت بهداشت توصیه شده که در مورد هر شهر، بر حسب درصد مبتلایان رفتار شود.

یک کارگر خانه نخست وزیر کورونا گرفته، آیا نتانیاهو باید دوباره خود را قرنطینه کند؟

خبر مهم دیگر در این رابطه آن است که یکی از کارگران استخدامی در مقر نخست وزیر در اورشلیم، مبتلا به کورونا تشخیص داده شده و اکنون بررسی می شود که آیا نخست وزیر باید دوباره خود را قرنطینه کند؟ اگر چنین تصمیمی گرفته شود، وزیران دارایی و آموزش و پرورش نیز باید به قرنطینه بروند.

در حال حاضر بررسی امور همه گیری جریان دارد تا در مورد شیوه رفتار در این زمینه تصمیم گیری شود.

در این میان اعلام شد که از این پس ماموران انتظامی حق ندارند بدون گرفتن مجوز از دادگاه وارد خانه افراد شوند تا بررسی کنند که فرد قرنطینه شده، در خانه مانده و یا بر خلاف مقررات به خیابان رفته است. در هفته های گذشته این اختیار به پلیس داده شده بود که مطمئن گردد افراد مبتلا، در شرایط قرنطینه در خانه خود به سر می برند و در ملاءعام ظاهر نشده اند. ولی اکنون این اختیار، از پلیس سلب می شود.

کمتر از دو ماه پیش بود که نتانیاهو ناچار شد خود را قرنطینه کند، زیرا با وزیر بهداشت دیدار داشت که بعدا معلوم شد به کورونا مبتلا گردیده است، ولی توانست شفا یابد.

در شبانه روز اخیر ۶۷ نفر در اسرائیل بر شمار مبتلایانی که نیاز به بستری شدن دارند افزوده شده، ولی خوشبختانه کسی فوت نکرده است و ۶۳ تن بر شمار شفا یافتگان افزوده شده است. در حال حاضر ۲۰۰۶ نفر به علت ابتلا به کورونا بستری هستند.

خطر در میان دانش آموزان دبیرستانی، هر روز شدت بیشتری می یابد