کورونا دوباره در ایران رکورد شکست و به ابعاد بسیار خطرناکتر و نگران کننده ای رسید

شمار جان باختگان کورونا در ایران از۲۸ هزار و ۵۴۴ تن گذشت.

وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (یکشنبه )  ۲۵۱ تن جان باختند و   ۳۸۲۲ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : «  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۲۵۱ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۵۶ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۸ هزار ۵۴۴ تن  رسیده  است».

خانم لاری افزود:  « از ظهر روز گذشته تا امروز، ۳۸۷۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود   ۵۳ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۵۰۰ هزار و ۷۵ تن رسیده است.

او گفت:  ۴۴۸۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان وخیم است .

او اعلام کرد که همچنان ۳۰ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد

در ادامه این خبر، سعید نمکی وزیر بهداشت حکومت ایران به طور غیر مستقیم در انتقاد از پیشنهاد روحانی، که گفته بود باید نیروهای نظامی  برای جلوگیری از همه گیری کورونا دست بکار شوند  گفت:  نباید از شیوه‌های پلیسی برای برخورد با تخلفات بهداشتی استفاده شود.

او افزود : باید از کارشناسان بهداشتی برای اماکن عمومی استفاده کنیم که شوربختانه تنها هفت هزار کارشناس بهداشت محیط داریم که برای همه اماکن عمومی، کافی نیست…

سعید نمکی افزود: «رییس جمهوری و ما اعتقاد داریم که نباید از شیوه‌های پلیسی و سخت برای اعمال شیوه نامه‌های بهداشتی کرونا استفاده کرد، اما در عین حال گفت که هیچ یک از کشور‌های مدعی دموکراسی را در این سال‌ها نمی‌شناسید که اپیدمی را با خواهش و تمنا جمع کرده باشد»

وزیر بهداشت در رد سخنان مقامات بهداشتی که گفته بودند تخت های بیمارستانی پر شده اند و دیگر پذیرای بیماران حتی عادی نیز نمی باشند ادعا کرد:  خبر‌هایی به گوش مردم می‌رسانند که بیمارستان‌ها پر شده و از پذیرش بیمار معذور هستند. این موضوع اصلا صحت ندارد.

او در بخش دیگری از سخنان اش تایید کرد که دو روز پیش بالای ۵ هزار و ۲۰۰ تخت در تهران پر شده است، و این عدد برای ما نگران کننده است. اما این به آن معنا نیست که برای پذیرش بیماران تخت خالی نداریم .

سعید نمکی که بارها از نبود ارز در خرید دارو برای کشور گله میکرد این بار ادعا کرد که  برای ارز دارو نیز اتفاقات مثبتی افتاده و امیدواریم بتوانیم کمبود و مشکلات دارو و تجهیزات پزشکی را هرچه زودتر رفع کنیم تا مردم نگرانی نداشته باشند.

وزیر بهداشت در ادامه مدعی شد که هنری در کشور برای ساخت دارو به خرج دادیم. فاویپیراویر و رمد سیویر و بقیه دارو‌ها را در داخل کشور تولید می‌کنیم و حتی آمادگی صادرات هم  داریم.

او دوباره ادعا کرد که بزودی  خبر‌های تولید واکسن کورونا در کشور و مراحل طی شده را به سازمان جهانی بهداشت اعلام خواهیم کرد