کورونا همچنان از میان سران رژیم و از جمله روزنامه نگاران کشور قربانی می گیرد

کورونا همچنان از شخصیت های شناخته شده نیز قربانی می گیرد و نشان می دهد که تفاوتی بین افراد با شخصیت های متفاوت و سنین مختلف تفاوتی قائل نیست.

کورونا از میان روزنامه نگاران نیز قربانی گرفت:  فدراسیون بین المللی روزنامه‌نگاران از جان باختن یک روزنامه‌نگار و ابتلای بیش از ۲۰ فعال رسانه‌ای به ویروس کرونا در ایران؛ خبر دادند و نوشتند: بر اساس گزارش‌های رسیده به این فدراسیون حاکی از ابتلا و قرنطینه حداقل ۵ روزنامه‌نگار ایرانی در نقاط مختلف به این ویروس است.

همچنین در گزارش ها آمده است  که سه دانش‌آموزخردسال و یک کودک شش ساله نیز در استان خراسان شمالی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ایران در این باره گفت: این دانش آموزان به دلیل بیماری زمینه‌ای و ابتلای به ویروس کرونا جان باختند.

در گزارش دیگری آمده است که محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ارتباط با بازگشت مسافران نوروزی و شیوع بیشتر کورونا در این استان هشدار داد که بیش از  ۲۰۰هزار تن از مردم قم که برای تعطیلات نوروزی از قم خارج شده بودند به این استان باز میگردند و این یعنی فاجعه .

وی افزود: «این افراد باید بعد از بازگشت از سفر تا مدتی قرنطینه باشند و تمام اطرافیان و نزدیکان از برخورد با آن‌ها خودداری کنند.»

شهر قم نخستین منشا و کانون شیوع ویروس کرونا در ایران بود. و پیشتر نیز یک مقام دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرده بود که سه هزار و ۳۷۰ نفر در بخش‌ها و شش هزار و ۴۴۳ در این استان بستری‌ بوده‌اند.

مقام‌های رسمی ایران هنوز حاضر نیستند آمار جان‌باختگان در استان‌های تهران و قم را منتشر کنند که احتمال می‌رود دلیل آن میزان بالای مرگ‌ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این دو استان باشد.