کوشنر به فلسطینیان قول می دهد که منافع آن ها فراموش نشده، ولی باید از گدایی بیرون بیایند

دومین نشست همایش بین المللی به هدف اجرای یک رشته پروژه های آبادانی در نواحی فلسطینی نشین، امروز (چهارشنبه) در منامه پایتخت بحرین در حال برگزاری می باشد. در دیدارهای امروز، سرمایه گذاران و نمایندگان کشورهای عرب، در چند پانِل جداگانه، به بررسی پروژه ها و امکان عملی شدن آن ها می پردازند.

جارد کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، که داماد او نیز می باشد، در سخنرانی خود به فلسطینیان اطمینان خاصر داد که ایالات متحده آن ها را تنها نگذاشته و آرمان های آنان را به دست فراموشی نسپرده است.

این سخنان، در واکنش به رفتار رهبران فلسطینی بیان شد که همایش بحرین را تحریم کرده و هرگونه تلاش ایالات متحده برای پیشبرد صلح را رد کرده اند.

جارد کوشنر در سخنان شب گذشته هنگام گشایش این همایش بین المللی اقتصادی، یادآور شد که فلسطینیان همیشه صدقه مالی کشورهای دیگر زیسته اند و هنگام آن رسیده است که بتوانند روی پای خود بایستند و با دست خویش زندگی مرفهی برای خود تدارک ببینند.

اشاره کوشنر به این واقعیت بود که با گذشت بیش از هفتاد سال از جنگ اعراب به هدف انهدام اسرائیل، که با شکست ارتش های عربی پایان گرفت، هنوز صدها هزار فلسطینی در اردوگاه ها زیست می کنند و فقیر هستند و با کمک مالی سازمان ملل و کشورهای دیگر معیشت خود را تامین می کنند و هنگام آن رسیده است که به این وضع پایان داده شود.

خبرنگاران اسرائیلی که به منامه رفته اند می گویند که دولت بحرین پذیرایی بسیار گرمی از آنان به عمل آورده است. آن ها تنها خبرنگاران خارجی بودند که از جانب دولت بحرین به ضیافت شامی که به افتخار کوشنر و نمایندگان کشورهای دیگر برگزار گردید دعوت شده بودند.

به گفته خبرنگاران اسرائیلی، مقامات بحرینی می گویند که پس از آن که گشایشی در مساله فلسطینیان به وجود آید، امیرنشین بحرین سومین کشور عرب خواهد بود که برای امضای پیمان صلح با اسرائیل، گام به پیش خواهد گذاشت.

حکومت اسلامی ایران و سازمان های ترور فلسطینی، برای جلوگیری از برگزاری این همایش و یا به شکست کشاندن آن به تلاش گسترده ای دست زدند. عوامل شیعه در بحرین سه روز اعتصاب عمومی اعلام کردند و سازمان تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین کشورهای عرب شرکت کننده را مورد تهدید قرار داد.

منشه امیر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال، در توضیح کوشش ایالات متده برای برگزاری کنفرانس گفت که دولت ترامپ بر این باور است که وقتی وضع اقتصادی فلسطینیان بهبهود یابد، آن ها آمادگی بیشتری برای همزیستی با اسرائیل خواهند داشت.

طرح آمریکایی شامل رشته پروژه های مهمی برای ایجاد صنایع و مدارس و بیمارستان ها و اماکن رفاهی و تامین برق و آب می باشد که اگر عملی شود می تواند زندگی فلسطینیان را دگرگون سازد.

منشه امیر گفت که اعراب و فلسطینیان همیشه فرصت های طلایی را از دست داده اند و این بار نیز به پیشنهاد ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری در خاک آن ها پشت می کنند.

2 دیدگاه‌

  1. فلسطینیھا به گدایی، تروریسم، و نفرت خو گرفته اند و کارشون همین بوده۰ یه نگاہ به این محمود عباسِ تُپُل و فَربه بنداز۰

  2. ممنون از برنامه جالبی که اجرا میکنید و اطلاعات موثقی که در اختیار ما میگذارید، فقط یک نکته را میخواهم یاد اوری کنم که بعضی از خبرها را دو دفعه و یا سه دفعه در همان برنامه تکرار میکنید که بنظر من جالب نیست.
    بهر حال از همه دست اندرکاران تهیه و پخش آن کمک بدونه توقع مالی سپاس گذارم.

Comments are closed.