کیان پور نماینده مجلس فاش ساخت که لاستیک های کهنه و غیراستاندارد در بازار ایران عرضه شده است

مجید کیانپور، افزود : وزارت  صنعت در باره فروش لاستیک های تاریخ مصرف گذشته شده  باید پاسخگو باشد ؟

مجید کیانپور، یک نماینده مجلس ایران  از یک واقعه خطرناک در ایران پرده برداشت و گفت :  لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته و غیراستاندارد را با قیمت های بالا در بازار به مردم می فروشند این  “موضوعی فاجعه‌بار” و را غیرقابل بخشش است.

برخی رسانه های داخلی ایران اخیرا گزارش هایی در باره فروش لاستیک‌های تاریخ انقضا گذشته در بازار ایران و افزایش تصادفات ماشین‌های سنگینی که از این نوع لاستیک‌ها استفاده کرده‌اند منتشر کرده اند .

این نماینده مجلس خواهان دخالت ‌قوه قضائیه در این مساله و برخورد با متخلفان شده و گفته است افرادی که لاستیک‌های منقضی شده می‌فروشند “باید به اشد مجازات برسند.”

مجید کیانپور، افزود : وزارت  صنعت در باره فروش لاستیک های تاریخ مصرف گذشته شده  باید پاسخگو باشد ؟

روزنامه های داخلی کشور  پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر کمبود لاستیک به خصوص برای کامیون‌داران منتشر کردند که در آن گفته بودند که لاستیک‌های تاریخ انقضا گذشته در بازار توزیع شده است و بسیاری از رانندگان این را نمی دانستند  و پس از مصرف این لاستیک ها دچار حادثه شده اند .

وزارت صنعت، معدن و تجارت این مساله را تکذیب کرد اما دبیر کانون کامیون‌‌داران ایران گفت گزارش سرنگون شدن کامیون‌ها به دلیل ترکیدگی لاستیک ناشی از استفاده از لاستیک‌های تاریخ انقضا گذشته را به این وزارتخانه ارسال کرده است.

نادر قاضی پور، یک نماینده دیگر مجلس از ورود لاستیک‌های کهنه از چین و کره به مناطق آزاد ایران خبر داده و گفته بود این لاستیک‌ها به بهانه‌های مختلف از “گمرک ترخیص شده و وارد بازار کشور می‌شوند.”