کیمیا علیزاده، قهرمان تکواندوی ایران، زیر پرچم آلمان در مسابقات المپیک توکیو شرکت خواهد کرد

حکومت اسلامی ایران یکی دیگر از ورزشکاران قهرمان خود را به علت فشارها و دشواری هایی که در وطن خویش با آن روبرو هستند، از دست می دهد.

خبرگزاری آلمان در گزارشی نوشت : از این پس کیمیا علیزاده قهرمان تکواندو ی ایرانی ، در مسابقات المپیک توکیو با پرچم آلمان حضور خواهد داشت.

این قهرمان تکواندو که تنها مدال‌آور ورزش زنان ایران در المپیک‌هاست، حدود ۴۰ روز پیش از ایران خارج شد تا تمرینات آماده‌سازی خود را در اروپا پیگیری کند.

هم‌تیمی‌های کیمیا علیزاده، می گویند:  این ورزشکار می‌خواهد آینده دوران قهرمانی‌اش را در آرامش، «به دور از تبعیض‌ها و استفاده ابزاری مقامات ورزشی از زنان مدال‌آور» پیگیری کند.

کیمیا  درباره تصمیمش برای بازی نکردن زیر پرچم ایران در مطلبی نوشت: « من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم که هر طور خواستند بازی‌ام دادند. هر کجا خواستند بردند. هر چه گفتند پوشیدم. هر جمله‌ای دستور دادند تکرار کردم. هر زمان صلاح دیدند، مصادره‌ام کردند. مدال‌هایم را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.»

این قهرمان تکواندو ایران گفته که چون نمی‌خواست «پای سفره ریاکاری، دروغ، بی عدالتی و چاپلوسی» بنشیند، آینده ورزشی خود را در خارج از ایران جستجو می‌کند.

کیمیا علیزاده شش رکورد تاریخی برای تکواندو و ورزش زنان ایران بجا گذاشته است