کیهان : بهتر است «گوگل» بسته شود!

روزنامه کیهان وابسته به علی خامنه ای ، با انتشار یادداشتی، گوگل را به “گزینش”» نتایج جست‌وجو متهم کرد و از مقامات امنیتی خواست تا کنترل آن را بدست گیرند. سخنگوی علی خامنه ای  همچنین آمریکا را به “مدیریت شبکه‌های اجتماعی” برای ایجاد ابهام در انتخابات ریاست‌جمهوری متهم کرد.

در ادامه این یادداشت آمده است : فضای مجازی در ایران به‌عنوان کشوری که تحولات سیاسی آن برای غرب و به‌خصوص ایالات متحده بسیار مهم است مطمئنا بسیار مدیریت شده است و بعید هم نیست که شبکه‌های اجتماعی را برای انتخابات پیش‌رو مدیریت کرده باشد تا مردم را در تصمیم‌گیری‌های خود دچار ابهام کند.

کیهان نوشته است : جای شکی نیست که جریان مدیریت فضای مجازی با سرنوشت انقلاب گره خورده است؛ لیکن قابل مشاهد است که دولت فضای مجازی را به خوبی نشناخته، و تعریف درستی از آن ندارد و یا اینکه می‌خواهد جریان را طور دیگری نشان کند.

این روزنامه بیت رهبری در ادامه افزوده است : ول بودن فضای مجازی موضوعی است که باید آن را به‌عنوان مسئله‌ای مهم در امنیت کشورمان بدانیم و برای حل مشکل «ول بودن» فضای مجازی باید کار جهادی کرد. باید افرادی که دل و جرات این کار را دارند پای کار بیایند و نیروی انسانی سالم با افراد فاسد مبارزه کند.

کیهان چاپ تهران نوشته است : برای اینکه یک فضای مجازی مطمئنی که در آن امنیت ملی کشورمان زیر سوال نرود داشته باشیم، باید رئیس شورای عالی فضای مجازی، دبیر شورا و وزیر ارتباطات در یک مسیر به مدیریت و کنترل آن اقدام نمایند تا در آینده پشیمان از تعلل در این زمینه نباشیم.