کیهان تهران : حسن خمینی تایید صلاحیت نمی‌شود

روزنامه کیهان، وابسته به علی خامنه ای  با اشاره به مطرح شدن کاندیداتوری حسن خمینی نوشت: اعتماد از قول اسماعیل گرامی مقدم عضو حزب اعتماد نوشت: اصلاح‌طلبان و خط امامی‌ها و اصولگرایان میانه‌رو از حسن خمینی حمایت می‌کنند.

این روزنامه بیت رهبری در ادامه نوشته است: این فضاسازی در حالی انجام می‌شود که بنا بر برخی اخبار موثق، ترغیب افراد مشابه برای نامزدی- با احتمال رد صلاحیت شدن- مورد تاکید پدرخوانده‌های طیف مدعی اصلاح‌طلبی قرار گرفته تا با قربانی شدن آنها، بتوان برای نامزد نهایی این طیف فضاسازی کرد و به جای پاسخگویی به کارنامه بسیار منفی اصلاح‌طلبان در دولت یازدهم و دوازدهم، مجلس دهم و همچنین شورای شهر تهران، به مظلوم‌نمایی درباره رد صلاحیت‌ها پرداخت.

کیهان در ادامه نگاشته است : یادآور می‌شود طبق اصل ۱۱۵ قانون اساسی، «رئیس‌جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی که واجد شرایط زیر باشند، انتخاب گردد: ایرانی‌الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوا، مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور».

این روزنامه رهبری افزوده که صرف‌نظر از میزان انطباق یا عدم انطباق حسن خمینی با بخش عمده‌ای از این شرایط، محرز است که وی فاقد کمترین سابقه اجرایی (حتی در حد اداره یک شهر و اداره کوچک) برای احراز شرط مدیر و مدبر بودن است. تنها فعالیت او تولیت آستان روح الله خمینی و مؤسسه تنظیم و نشر آثار او  می‌باشد.

در ادامه این مقاله آورده است : البته حسن خمینی پیش از این با وجود ثبت‌نام برای انتخابات مجلس خبرگان، از حضور در آزمون علمی نامزدهای این انتخابات منصرف شد.

حکومت خامنه ای در طول سال های قدرت بتدریج خانواده روح الله خمینی را از هر گونه حضور در صحنه سیاسی و اجتماعی ایران حذف کرده و می خواهد به یاد خمینی و آرامگاهی که برای او ساخته به عنوان یک نماد قدرت خود بسنده کند