کیهان تهران: شتر سواری دولا دولا نمی شود، به صراحت بگوید چرا کشتی را توقیف کردید

پلیس دریایی حکومت و نیروی دریایی سپاه پاسداران دو روز پیش در اطلاعیه های جداگانه اعلام کرده بودند نفتکش بریتانیایی ، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شده است

روزنامه کیهان چاپ تهران، به سپاه پاسداران توصیه کرد راستش را بگیرید و اعلام دارد که متوقف ساختن نفتکش بریتانیایی یک اقدام تلافی جویانه بوده و ایران عامدانه آن را توقیف کرده است.

پلیس دریایی حکومت و نیروی دریایی سپاه پاسداران دو روز پیش در اطلاعیه های جداگانه اعلام کرده بودند نفتکش بریتانیایی به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بوده که هنگام عبور از تنگۀ هرمز، بنا به درخواست سازمان بنادر و همچنین دادستانی کل ایران، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شده است.

حسین شریعتمداری مدیر مسوول روزنامه کیهان تهران در انتقاد از بیانیه سپاه پاسداران و سازمان بنادر و دریانوردی درباره علت توقیف نفتکش بریتانیایی، نوشت: این توضیحات بی‌آنکه بخواهیم می‌تواند سمت‌وسو و رنگ و بوی انفعال داشته باشد! و این تلقی ناخواسته را پدید آورد که چنانچه نفتکش انگلیسی سه تخلف یاد شده را مرتکب نشده بود، می‌توانست به آسانی از تنگه هرمز عبور کند و با توقیف از سوی نیروی دریایی سپاه روبرو نشود! و حال آنکه توقیف نفتکش انگلیسی اقدام متقابل بود و عکس‌العمل تلافی‌جویانه کشورمان در قبال توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق بوده است؛ بنابراین اگر نفتکش انگلیسی تمامی قوانین و مقررات بین‌المللی دریانوردی را نیز بی‌کم و کاست و مو به مو رعایت کرده بود بازهم باید از سوی نیروی دریایی سپاه توقیف می‌شد.

پاسدار شریعتمداری درادامه نوشته است : بنابراین با قاطعیت می‌توانیم و باید اعلام کنیم که نفتکش انگلیسی را در یک اقدام متقابل و به تلافی توقیف نفتکش ایران از سوی انگلیس، توقیف کرده‌ایم و نه به علت تخلفات دریایی! و مادام که انگلیس به دزدی دریایی پایان نداده و نفتکش ایران را آزاد نکرده است به توقیف نفتکش مورد اشاره و هر شناور دیگر آن کشور ادامه خواهیم داد. تعارف نفرمایید، این حق قانونی ماست. شتر سواری که دولا دولا نمی‌شود!

علی خامنه‌ای، چند روز پیش از توقیف کشتی بریتانیایی از سوی حکومت ایران گفته بود: «توقیف یک ابرنفتکش ایران از سوی بریتانیا در دریای جبل الطارق دزدی دریایی است، عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی‌جواب نمی‌گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد».

یک دیدگاه

  1. جناب حسین بازجو شما بخوبی می دانید که «تقیه» دروغ گویی بنام دین جزو خون نظام شیعه است.همان است که کورش دعا میکند کشورش درمقابل دروغ گویان محفوظ بماند.«اگر دروغ نگوئید که دراین ماجرا عملاً حکومت دزد بین المللی است».

Comments are closed.