کیوان امام‌وردی از سوی نیروی انتظامی تهران دستگیر شد.

در روزهای گذشته روایت‌های متعددی از تجاوز و آزار جنسی کیوان امام‌وردی در شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام منتشر شده بود

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران این خبر را در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرده است.

این مقام پلیس ایران می‌گوید که پلیس امنیت تهران براساس شکایت‌هایی که در فضای مجازی از کیوان امام‌وردی مطرح شد او را دستگیر کرده است: «مأموران پلیس امنیت عمومی تهران با رصد فضای مجازی با شکایت‌های متعددی روبرو شدند که نشان می‌داد فردی به نام «ک. الف» با فریب دختران دانشجو و کشاندن آنها به خانه خود اقدام به آزار و اذیت آنان کرده است.»

در روزهای گذشته روایت‌های متعددی از تجاوز و آزار جنسی کیوان امام‌وردی در شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام منتشر شده بود.

در این روایت‌ها، آقای امام‌وردی متهم است که با خوراندن شراب و بی‌هوش کردن دختران به آن‌ها تجاوز کرده است.

طی هفته گذشته توییتر فارسی پر از روایت‌های قربانیان آزار و یا تجاوز جنسی بود و در این میان اتهامات گوناگونی درباره چهره‌های مختلف فرهنگی، هنری و سیاسی مطرح شده است.

علاوه بر این روایت‌ها، افراد دیگری تجربه آزار و تجاوز در سنین کودکی و از سوی معلمان، اعضای خانواده و دوستان خانوادگیشان سخن گفته‌اند.

در میان کسانی که به تجاوز و آزار متهم شده‌اند، کیوان امام‌وردی نخستین فردی است که تاکنون دستگیر شده است.

فرمانده پلیس تهران از شاکیان او خواسته تا به پلیس امنیت عمومی مراجعه و شکایتشان را ثبت کنند.

گزارش‌ها از دستگیری کیوان امام‌وردی واکنش‌های گسترده و متنوعی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

بسیاری از کاربران در حال یادآوری دوباره قدرت شبکه‌های اجتماعی و توییتر در مهیا شدن امکان بیان مطالبات و تاثیر آن بر جامعه هستند.

گروهی تاکید می‌‌کنند که حالا پس از دستگیری لازم است بخشی از کسانی که در توییتر داستان تجاوز را روایت کردند برای ثبت شکایت رسمی پا پیش بگذارند تا پرونده به اتهام تجاوز رسیدگی کند و به اتهام “تشویش اذهان عمومی” تقلیل نیابد.

بخشی از کاربران در فضای به شدت احساسی ایجاد شده، مجازات‌های مختلفی برای او پیشنهاد می‌کنند از “اعدام” تا “مثله کردن اعضای بدن”.

گروهی از کاربران هم بر لزوم ادامه حمایت از قربانیان تجاوز تا به نتیجه رساندن پرونده تاکید کرده‌اند.