گالوپ: نیمی از مردم آمریکا با حمله به رژیم ایران، در صورتی که تحریم ها نتیجه ندهد، موافق هستند

موسسه گالوپ نوشته است که  ۶۰ درصد جمهوری‌خواهان، و ۲۹ درصد دموکرات‌ها با گزینه نظامی موافق‌اند، درصورتی‌که اکثریت دموکرات‌ها همچنان به گزینه غیرنظامی فکر می‌کنند

موسسه آمارگیری گالوپ  اعلام کرد که بیش از نیمی از آمریکایی‌ها با حمله نظامی کشور خود به حکومت ایران در صورت نتیجه‌بخش نبودن تحریم‌ها موافقت دارند، ولی تقریبا نیمی دیگر با آن مخالف می باشند .

مؤسسه گالوپ که از معتبرترین موسسات نظرسنجی در جهان است در تازه‌ترین نظرسنجی خود گزارش داد  که به‌طور کلی، بیش از نیمی مردم آمریکا، در صورت نتیجه بخش نبودن تحریم ها علیه حکومت ایران، موافق حمله نظامی به ایران هستند .

در این گزارش آمده است : «دو هفته پس از توقیف نفتکش حامل نفت ایران ازسوی بریتانیا در جبل‌الطارق و توقیف یک نفتکش بریتانیایی به اتهام نقض قوانین بین المللی  توسط حکومت ایران در تنگه هرمز از سوی این موسسه نظر سنجی از مردم آمریکا در باره این وقایع به عمل آمد».

این موسسه در ادامه نوشته است : «۷۸درصد کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، در ابتدا با تلاش‌های غیرنظامی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران موافق‌اند و در مقابل ۱۸ درصد آمریکایی‌ها با اجرای عملیات نظامی علیه ایران موافق‌اند».

موسسه گالوپ نوشته است که  ۶۰ درصد جمهوری‌خواهان، و ۲۹ درصد دموکرات‌ها با گزینه نظامی موافق‌اند، درصورتی‌که اکثریت دموکرات‌ها همچنان به گزینه غیرنظامی فکر می‌کنند.

این موسسه گزارش داده است که  اگر تلاش‌های غیرنظامی به سرانجام نرسد، در مجموع ۴۲ درصد از کسانی که گزینه‌ غیرنظامی را مقدم می‌دانستند، با حمله نظامی موافق‌اند، که این رقم برابر است با ۳۵ درصد کل بزرگسالان آمریکا. اگر این رقم را به ۱۸ درصد موافقان اولیه گزینه نظامی اضافه کنیم، در مجموع ۵۳ درصد مردم آمریکا در صورت ناکامی تلاش‌های سیاسی و اقتصادی، با حمله نظامی به ایران موافق‌اند.با این حال، ۶۵ درصد می‌گویند که آمریکا برای به‌کارگیری گزینه نظامی عجله نکند.

یک دیدگاه

  1. لابی اسلحه در آمریکا به شدت به دنبال مکانیزه کردن و تجهیز ارتش آمریکا به رباتهای جانشین سرباز هستند.

    آنها ظاهرا به یک جنگ برای نشان دادن قابلیت عملکرد رباتها نیاز دارند.

Comments are closed.