گرازش از واشنگتن: ایالات متحده در آستانه بیرون آوردن تجهیزات جنگی از سوریه، پیش از خروج سربازان است

شبکه تلویزیونی سی ان ان در آمریکا، امروز (آدینه) خبر داد که تخلیه تجهیزات عملا آغاز گردیده، ولی هنوز معلوم نیست که خروج خود سربازان، از چه هنگام آغاز خواهد شد

منابع خبری در واشنگتن گزارش دادند که روند خروج ارتش آمریکا از سوریه آغاز شده و در این مرحله، مقادیر زیادی از تجهیزات جنگلی برای بیرون بردن از آن کشور آماده گردیده است.

شبکه تلویزیونی سی ان ان در آمریکا، امروز (آدینه) خبر داد که تخلیه تجهیزات عملا آغاز گردیده، ولی هنوز معلوم نیست که خروج خود سربازان، از چه هنگام آغاز خواهد شد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در سخنرانی روز گذشته در قاهره گفته بود تا هنگامی که نیروهای وابسته به رژیم ایران از سوریه بیرون نرفته اند، دولت آمریکا نیز به حضور نظامی خود در آن کشور ادامه خواهد داد.

پمپئو در سخنان خود فاش ساخت که پرزیدنت ترامپ دستور داده که حتی پس از خروج سربازان آمریکایی، ارتش ایالات متحده هر گاه که لازم باشد، در سوریه به عملیات جنگی بپردازد.

مقامات آمریکایی و از جمله جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، به دولت اسرائیل و هم پیمانان دیگر قول داده اند که خروج سربازان به صورتی , سنجیده و بی شتاب انجام خواهد گرفت.

شمار سربازان آمریکایی در سوریه حدود دو هزار تن ارزیابی شده است، که بیشتر آن ها به آموزش دادن به رزمنده های بومی و به ویژه جنگجویان کرد مشغول بودند.