گرانی کالاهای مصرفی در ایران، به علت تحریم ها و کورونا، همچنان بالا می رود و قدرت خرید مردم کم می شود

بدنبال بالا رفتن نرخ کالاهای اساسی در ایران، جمشید مغازه‌ای دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات گفت: کارخانجات شیرینی و شکلات برای تامین شکر با مشکل مواجه هستند که در این زمینه از دولت هم تقاضا کردند، اما تاکنون جوابی نگرفتند. در حال حاضر قیمت شکر دولتی همان ۴۲۵۰ تومان است، اما در بازار آزاد با ۷۰۰۰ تومان هم نمی‌توان شکر تهیه کرد، چرا که اصلا در بازار شکر نیست.

در چند روز گذشته اخباری مبنی بر اصلاح دستمزد کارگران از سوی وزارت کار و کارفرمایان مطرح شده بود، اما عضو هیئت مدیره کانون‌عالی کارفرمایی ایران از منتفی‌بودن تغییر مصوبه شورای‌عالی کار در مورد حداقل دستمزد خبر داد و گفت: تنها مبلغ کمک‌هزینه مسکن کارگران افزایش می‌یابد.

علی ربیعی, سخنگوی دولت در این باره  گفت: امیدواریم وزیر کار با روحیاتی که دارد، برنامه‌ای بیندیشند که بتوانیم رضایت کارگران را به دست بیاوریم و درباره خواست کارگران درخصوص حق مسکن افزایش داشته باشیم.

بر اساس گزارش  خبرگزاری های  رسمی جمهوری اسلامی ، مازندران به عنوان گردشگرپذیرترین استان ایران با شیوع ویروس کرونا دچار خسارت‌های جدی شده و وضعیت اقتصادی بخش قابل توجهی از مردم این استان که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از گردشگری تامین می شود با مشکل روبرو شده است.

 مقامات حکومت ایران  از جمله رئیس جمهوری به مراتب و در سخنرانی‌های متعددی سعی در عادی جلوه داده وضعیت ابتلای شهروندان ایرانی به این ویروس و اعلام نادرست آمار مبتلایان و جان‌باختگان داشته‌اند.

از جمله وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی ایران، که گفته بود  تاکنون تنها ۱.۷ درصد کل مراکز بهزیستی ایران، یعنی بالغ بر ۴۵ مرکز بهزیستی، به ویروس کرونا آلوده شده‌اند؛ این آمار در حالی از سوی رئیس سازمان بهزیستی کشور منتشر می‌شود که رئیس اداره بهزیستی شهرستان قائمشهر از شناسایی ۲۸ مرکز آسیب پذیر تنها در این شهرستان خبر داده است.

یک دیدگاه

  1. چرا در تیتر این صفحه مینویسید که به خاطر تحریم قیمت ها بالاست!!!! چهل و یکسال است که تورم اقتصادی در ایران بوده است و ان هم به دلیل انکه اخوندها علم اقتصاد را برای خران میدانسته اند و از مال مردم همواره دزدیده اند!!

    پس تمنا دارم که بدون مدرک موثق و فقط از روی حدسیات و اخبار گفته شده از دیگران به پرکردن صفحه های خبریتان نپردازید!!!

Comments are closed.