گروهی از یهودیان شهر پیتسبورگ در ایالات متحده، پرزیدنت ترامپ را به تقویت نژادپرستان آمریکایی متهم ساختند

خانم ملانیا ترامپ، در کنار همسرش، هنگام دیدار از پیتسبورگ، شمع یادبود یازده نمازگزار جان باخته یهودی را روشن می کند

در شهر پیتسبورگ در ایالات متحده، فردا (شنبه) به مناسبت گذشت یک سال از حمله جنایتکارانه تروریستی به یک کنیسا (نیایشگاه یهودیان) و کشتار یازده تن از نمازگزاران، آئین هایی برگزار می شود. پرزیدنت ترامپ پیش از فرا رسیدن این روز، و بدون ارتباط با جنایاتی که یک نژاد پرست سفید پوست علیه یهودیان مرتکب گردید، در این هفته دیداری از شهر پیتسبورگ داشت که سخنرانی او با فریادهای اعتراضی شماری از یهودیان شهر و به ویژه نوجوانان روبرو شد.

گروه هایی از یهودیان ایالات متحده، که اکثرا از طرفداران سنتی حزب دموکرات هستند، پرزیدنت ترامپ را متهم می سازند که با اظهارات برتری طلبانه خود و تحقیر مهاجران و به ویژه مردمان آمریکای جنوبی، موجب افزایش تنفر نظامی در جامعه آمریکا گردیده و عملیات تعرضی نژاد پرستان علیه یهودیان و سیاه پوستان را نیز افزایش داده است.

هنگام سخنرانی پرزیدنت ترامپ در پیتسبورگ، شماری از یهودیان، و به ویژه نوجوانان، با فریادهای بلند و اعتراضی، کوشیدند ادامه سخنرانی پرزیدنت ترامپ را مختل سازند. رئیس جمهوری آمریکا بی آن که از فاصله دور امکان داشته باشد این سخنان را بشنود و از متن آن آگاه شود، خطاب به نوجوانان معترض، توصیه کرد که به خانه باز گردند، چون دهانشان هنوز بوی شیر می دهد که به خود اجازه دهند علیه مقام رئیس جمهوری اعتراض کنند.

آئین یادبود یازده تن جان باختگان کنیسای “درخت زندگی” در پیتسبورگ، فردا (شنبه) به اوج می رسد و شمار زیادی افراد یهودی و غیر یهودی در آن حضور خواهند داشت.

در تظاهرات علیه پرزیدنت ترامپ، گروهی از یهودیان اهل پیتسبورگ از جمله فریاد می زدند که همبستگی مردم آمریکا، بالاخره موجب شکست نژادپرستان سفید پوست خواهد گردید. آنها همچنین خطاب به پرزیدنت ترامپ می گفتند که او مهمان عزیزی در شهر آن ها محسوب نمی شود.

\

یک دیدگاه

Comments are closed.