گروه تروریستی جهاد اسلامی در غزه که از رژیم ایران دستور می گیرد، اعلام داشت که آتش بس برقرار می کند

انفجار و دود در نقطه دیگری از شهر غزه که قرارگاه نظامی گروه های تروریستی بوده است

پس از دو روز تنش جنگی در خط مرزی اسرائیل و نوار غزه، امروز آرامش نسبی برقرار بود و ارتش اسرائیل به اهالی شهرک های پیرامونی اطلاع داده بود که می توانند به زندگی عادی بازگردند.

پس از حدود سی راکت که از شامگاه روز آدینه تا ظهر روز گذشته (شنبه) از غزه به خاک اسرائیل شلیک شد، گروه تروریستی جهاد اسلامی اعلام کرد که به دنبال میانجیگری مصر، آتش بس برقرار گردیده و حملات متقابل قطع شده است.

پیشتر، گروه جهاد اسلامی که از دولت ایران دستور می گیرد، اعلام کرده بود که عامل شلیک راکت ها به سوی خاک اسرائیل بوده است و مسؤولیت این تعرض را به عهده گرفت.

نیروی هوایی اسرائیل روز گذشته (شنبه) هشت مکان نظامی را در خاک غزه به موشک بست که احتمالا به سازمان های ترور نشان داد که از ادامه تعرض به شدت آسیب خواهند دید.

ولی آتش بس اعلام شده نمی تواند ضامن توقف کامل عملیات خصمانه علیه اسرائیل باشد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که جهاد اسلامی به دستور حکومت ایران به این تعرض موشکی دست زده بود تا نیروی هوایی اسرائیل را از ادامه حمله به مواضع سپاه قدس در خاک سوریه باز دارد.

در این میان یک مقام ارشد سیاسی در روسیه اعلام کرد که تفاهم های نظامی بین دولت های مسکو و اورشلیم، در همان سطح پیشین ادامه دارد. مفهوم این سخنان آن است که علیرغم استقرار سامانه های ضد موشکی روسی از نوع اس سیصد در سوریه، نیروی هوایی اسرائیل خواهد توانست همچنان به حمله به مواضع سپاه قدس و نیروهای دیگری در سوریه که در خدمت حکومت ایران هستند، ادامه دهد.

در جریان بازرسی هایی که امروز (یکشنبه) از اماکن مختلف در شهرک های پیرامونی غزه به عمل آمد، ترکش یک خمپاره در نزدیکی یک مدرسه به دست آمد. از آن جا که روزهای شنبه مدارس اسرائیل تعطیل است، در این رویداد به دانش آموزان آسیبی وارد نیامد. ولی اهالی شهرک های پیرامونیِ غزه می گویند که ادامه این وضع غیرقابل تحمل است و دولت باید به یک چاره جویی اساسی بپردازد.

قرار است کابینه محدود امنیتی دولت امروز تشکیل جلسه دهد و آخرین رویدادها در ارتباط با غزه را بررسی کند.

وزیر دفاع اسرائیل در همایش رایزنی با امیران ارتش در مورد راهکار بحران غزه