گروه تروریستی جهاد اسلامی در یک شبانه روز ۱۰۹ موشک و راکت به سوی خاک اسرائیل شلیک کرد

گروه تروریستی وابسته به حکومت ایران به نام جهاد اسلامی آزادی فلسطین، مسرولیت حملات علیه اسرائیل را به دوش گرفت

با آن که گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین در غزه، به دولت مصر تعهد داده بود که حملات موشکی علیه اسرائیل را قطع خواهد کرد، امروز (سه شنبه) نیز مدارس و کودکستان ها در چند شهر پیرامونی غزه در اسرائیل تعطیل بود و ارتش اسرائیل همچنان به بررسی اوضاع ادامه داد و هوشیاری خود را همچنان حفظ کرد.

عصر روز گذشته جهاد اسلامی که از حکومت ایران دستور می گیرد، به طور ناگهانی شلیک از سر گرفت و ده ها موشک به خاک اسرائیل دست زد که بخش اعظم آن ها که ممکن بود به نقاط مسکونی اصابت کند، توسط سامانه گنبد آهنین در هوا شکار شد ولی چندین موشک نیز به مراکز مسکونی اصابت کرد و آسیب جانی و زیان مالی وارد ساخت.

در مجموع، در شبانه روز گذشته ۱۰۹ موشک و راکت از غزه به سوی ابادی های اسرائیلی شلیک شد که در مجموع ۲۱ تن دچار آسیب جانی شدند که از میان آن ها زخم های یک تن متوسط گزارش شد و ۱۵ تن اسیب جزئی دیدند و و پنج تن متحمل نگرانی روحی گردیدند.

این حملات موشکی که ظاهرا در انتقام جویی نسبت به کشته شدن دو یا سه تروریست وابسته به جهاد اسلامی آغاز شده بود، یک رشته حملات موشکی جهاد علیه اسرائیل را به دنبال آورد و ارتش اسرائیل در واکنش به آن، مواضع نظامی جهاد را در نوار غزه و در خاک سوریه هدف قرار داد.

به دنبال دخالت های مصر و نمایندگان سازمان ملل، جهاد اسلامی که به شدت از جانب اسرائیل آسیب دیده بود، به عوامل میانجی اطلاع داد که خواهان متوقف ساختن عملیات تعرضی خویش می باشد، به شرط آن که ارتش اسرائیل نیز ضربات خود را متوقف سازد.

به دنبال این میانجیگری، جهاد اسلامی تعهد کرد که از سی دقیقه پیش از نیمه شب دیشب تعرض خود را متوقف سازد و در ساعات پیش از ظهر امروز (سه شنبه) تا هنگام تدوین این خبر، آرامش مرزی همچنان ادامه دارد ولی ترجیح داده شده که کودکستان ها و دبستان ها همچنان بسته بماند.

سپاه جنوب اسرائیلی روز گذشته شماری از واحدهای اضافی خود را به اطراف نوار غزه منتقل ساخت که قرار است امروز نیز هم آنجا بمانند و اوضاع را زیر نظر داشته باشند

یک دیدگاه

  1. اسرائیل برای تمام شدن این نمایش تکراری و جنایتکارانه باید بیت خامنه ای خائن را هدف قرار دهد. تنها با نابودی رژیم فاسد و جنایتکار ملاها در ایران است که منطقه و اسرائیل می تواند از شر این گروههای نیابتی خلاص شود. مردم ایران هم منتظر کوچکترین حمایتی هستند تا انتقام خون های تمامی این سالهای جنایت را از این اوباش ظالم بگیرند. ای کاش اسرائیل چنین می کرد.

Comments are closed.