گروه حماس در غزه، شش فروند راکت به سوی آبادی های اسرائیلی شلیک کرد. نیروی هوایی اسرائیل به دو حمله دست زد

پرتاب راکت از غزه به سوی اسرائیل

ضرباتی که نیروی هوایی اسرائیل در روزهای گذشته بر مواضع نظامی سازمان های ترور فلسطینی در غزه وارد کرد، همچنان بی نتیجه مانده و سپیده دم امروز (آدینه) نیز دوباره شش فروند راکت از غزه به سوی خاک اسرائیل پرتاب شد، ولی آسیبی وارد نساخت

این حمله موشکی علاوه بر ادامه هوا کردن بادکنک های آتش زا بود که روز گذشته نیز موجب  بروز چندین آتش سوزی تازه شد و بخشی از بیشه زارهای جنوب غرب کشور را به خاکستر مبدل ساخت.

حملات موشکی ساعتی پس از آن بود که نیروی هوایی اسرائیل در واکنش به این تعرض ها چند نقطه نظامی در غزه را هدف حمله قرار داد.

سرکردگان حماس، از طریق نمایندگان دولت مصر که به عنوان میانجی در غزه به سر می برند، اعلام داشت که علیرغم گسترش ویروس کورونا در نوار غزه، “روزهای گرمی” در پیش خواهد بود.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در جریان حملات هوایی بامداد امروز و شب گذشته، از جمله کارگاه های تولید اسلحه در غزه و همچنان حفاری های زیرزمینی که به منظور ذخیره کردن تسلیحات و امور دیگر انجام می گیرد، هدف قرار گرفته است. ارتش اسرائیل همچنان می کوشد این حملات به شیوه ای باشد که موجب تلفات جانی نگردد.

برخی کارشناسان نظامی از این سیاست ارتش اسرائیل انتقاد می کنند و می گویند باید هدف های نظامی حساس تری مورد حمله قرار گیرد تا حماس و سازمان جهاد اسلامی را از ادامه تعرض علیه جان اهالی اسرائیل باز دارد.

راکت های حماس در ساعات سپیده دم و هنگامی شلیک شد که اهالی آبادی های اسرائیل در خواب بودند. ولی آن ها با شنیدن صدای آژیر خطر، بلافاصله به پناهگاه رفتند.

آگاهان می گویند: در همان حال که حماس تقاضای دریافت تجهیزات پزشکی و درمانی می کند تا از ادامه شیوع کورونا جلوگیری کرده و به درمان مبتلایان بپردازد، بر شمار بادکنک های آتش زا که به سوی خاک اسرائیل هوا می کند افزوده و جان ساکنان اسرائیلی را به صورت جدی تری به خطر انداخته و زندگی عادی آن ها را مختل ساخته است.

حماس تهدید کرده تا هنگامی که این تجهیزات را دریافت نکند، بر شدت حملات خواهد افزود.

اکنون ده روز است که حماس به طور فزاینده ای شمار بیشتری بادکنک های آتش زا به سوی اسرائیل می فرستد. ارتش اسرائیل در روزهای اخیر در واکنش به ادامه این تعرضات، گذرگاه های مرزی را بسته و انتقال کالا و سوخت به غزه متوقف شده است.