گروه موسوم به “اصلاح طلب” جواد ظریف را به عنوان یکی از نامزدهای ریاست جمهوری پیشنهاد کرد

یک روزنامه چاپ تهران خبر داد که گروه موسوم به اصلاح طلب در حکومت ایران فهرستی از چهارده نفر از شخصیت های مورد اعتماد خود را به عنوان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیشنهاد کرده، ولی هنوز معلوم نیست کدامیک از توصیه شدگان، اعلام نامردی کند. یکی از نام های برده شده، جواد ظریف وزیر خارجه دولت روحانی است که زیر حملات شدید تندروها قرار داشته، ولی احتمالا علی خامنه ای آتش بس اعلام کرده است.

روزنامه اعتماد  وابسته به گروه موسوم به اصلاح طلبان که این خبر را منتشر ساخت، در ادامه نوشت: محمدجواد ظریف از جانب ۳۷ عضو جبهه اصلاحات، اسحاق جهانگیری از سوی ۳۵ نفر و مصطفی تاج‌زاده توسط ۳۲ نفر  به جبهه اصلاحات پیشنهاد شده و در رده‌های بعدی نیز مسعود پزشکیان با ۲۵ پیشنهاد، محمدرضا عارف با ۲۱، محسن هاشمی ۲۰، محمد شریعتمداری با ۱۹، مصطفی کواکبیان با ۱۵، محمد صدر با ۱۳ و محمود صادقی با ۱۲ پیشنهاد در جمع ۱۰ نفر نخست قرار دارند.

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه افزوده است : همچنین شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی که هر کدام به پیشنهاد ۱۱  عضو جبهه اصلاحات و عباس آخوندی و صادق خرازی که به‌ترتیب ازسوی ۱۱ و ۱۰ نفر از اعضای این جبهه پیشنهاد شده‌اند، دیگر اعضای این فهرست ۱۴ نفره را تشکیل می‌دهند.

پاسدار حسین شریعتمداری ، نماینده علی خامنه ای در روزنامه کیهان است : مگر کشور صاحب ندارد که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می شوید؟!

سخنگوی رهبری در روزنامه کیهان، گفته است  : اعلام نامزدی برخی برای انتخابات ریاست جمهوری توهین به ملت ایران است.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که ارائه فهرست نامزدهای موسوم به اصلاح طلب، کاملا جنبه نمادین دارد و شاید تلاشی نیز برای گرم کردن بازار انتخابات باشد، زیرا تردیدی نیست که شورای نگهبان، همه این افراد پیشنهادی را رد صلاحیت خواهد کرد.