گروه های ترور در غزه از اسرائیل انتظار دارند به علت کورونا، ضربه نظامی نزند، ولی به تعرض ادامه می دهند

سران گروه تروریستی حماس در غزه، روز گذشته (سه شنبه) از ارتش اسرائیل عاجزانه تقاضا کرده بودند که به علت بروز موارد تازه ای از ابتلا به کورونا در آن سرزمین، ارتش اسرائیل از ادامه وارد آوردن ضربات نظامی دست بردارد. علت این درخواست آن بود که چهار مورد بروز کورونا در خانواده ای در جنوب نوار غزه شناسایی شده که مادر خانواده مدتی در یک بیمارستان عربی در شرق اورشلیم بستری بوده و با بازگشت به غزه، سه تن دیگر از افراد خانواده را نیز بیمار کرده است.

این امر موجب بروز وحشت در غزه گردید و دقایقی پس از شناسایی این مورد، در سراسر غزه قرنطینه اعلام شد و بلافاصله هرگونه فعالیتی متوقف گردید.

در غزه تاکنون ده ها مورد ابتلا شناسایی شده، ولی افراد مبتلا، در قرنطینه خانگی به سر می برند.

این درخواست حماس از اسرائیل برای قطع حملات نظامی در حالی عنوان گردید که عوامل تروریستی در غزه همچنان به هوا کردن بادکنک های آتش زا به سوی خاک اسرائیل ادامه می دهند و می دانند که ادامه این تعرض، از جانب اسرائیل بی پاسخ نمی ماند.

حماس همچنین از اسرائیل و همه کشورهای جهان خواستار شده تجهیزات و امکانات مبارزه با کورونا در اختیار غزه بگذارند.

حماس دز دو ماه اخیر یک رشته تعرضات علیه اسرائیل از سر گرفته که از جمله شامل پرتاب موشک به سوی آبادی های پیرامونی و هوا کردن بادکنک برای ایجاد آتش سوزی در اسرائیل می باشد.

از آن جا که وزش باد در این فصل از سال همیشه از سوی دریا به سوی خاک است، بادکنک هایی که حماس و دیگر سازمان های ترور هوا می کنند، به سوی اسرائیل می آید و در برخی موارد نادر، حتی در فاصله چند کیلومتری به زمین نشسته است. این مواد آتش زا اگر در نزدیکی افراد منفجر شود، ممکن است آسیب جانی وارد آورد.

قرار است در این روزها نماینده امیرنشین قطر، با اجازه اسرائیل وارد غزه شود و بیش از ده میلیون دلار پول نقد در اختیار سران حماس قرار دهد تا برای تامین معیشت اهالی هزینه شود. اسرائیل امیدوار است که پس از آن، اهالی غزه از عملیات تعرضی علیه اسرائیل دست بردارند. مقامات نظامی اسرائیل هشدار داده اند که اگر پس از توزیع این پول، عملیات تعرضی ادامه یابد، واکنش های اسرائیل کوبنده تر خواهد شد.