گروه های ترور فلسطینی، وابسته به حکومت اسلامی ایران، بزرگترین مخالفان کنفرانس اقتصادی بحرین

گروه های ترور فلسطینی، وابسته به حکومت اسلامی ایران، بزرگترین مخالفان کنفرانس اقتصادی بحرین

گروه های ترور وابسته به حکومت اسلامی ایران، در روزهای اخیر طرح ایالات متحده را برای گردآوردن ده ها میلیارد دلار به هدف اجرای پروژه های آبادانی به منظور پایان بخشیدن به محنت فلسطینیان، به شدت مورد حمله قرار داده و خواهان ادامه جنگ مسلحانه تا نابودی اسرائیل شده اند.

در گزارش ها آمده است که نمایندگان ارشد رژیم ایران در تماس های محرمانه با سرکردگان ترور فلسطینی، از آن ها خواسته اند که مخالفت شدید خود را با برگزاری همایش اقتصادی در بحرین بیان کنند و زبان به تهدید بگشایند تا کشورهای عرب را از شرکت در این همایش باز دارند.

رسانه های همگانی وابسته به رژیم ایران نیز مطالب متعددی علیه برگزاری این همایش انتشار دادند. سامانه خبری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، در گزارش خود، از جمله چنین نوشت: مثلث خیانت عربی، ماموریت خطرناکی را در ایستگاه منامه به عهده گرفته است. اشاره تسنیم به مثلث خیانت، سه کشور عربستان سعودی و بحرین و امارات عربی متحده می باشد.

رژیم ایران که خود، هرگونه آزادی بیان را ممنوع می کند و افرادی را که علیه رژیم به فعالیت بپردازند به چوبه دار می سپارد، اکنون چند سال است که به تلاش گسترده برای برانداختن حکومت آلِ خلیفه در بحرین آغاز کرده است. رژیم ایران همچنین از روز به قدرت رسیدن، برای برانداختن حکومت آلِ سعود در عربستان، به انواع اقدامات خرابکاری دست زده است.

به گفته تحلیلگران اسرائیلی، برای حکومت ایران بسیار دردناک است که بسیاری از کشورهای عرب، که تا یک نسل پیش از نابودی اسرائیل سخن می گفتند، و به سازمان های ترور فلسطینی یاری می رساندند، اکنون دست دوستی اسرائیل را فشرده اند و برای کمک به حل مساله فلسطینی ها، وزیران اسرائیلی را به همایش دعوت می کنند و حتی نخست وزیر اسرائیل را مورد پذیرایی رسمی و علنی قرار می دهند.

در حال حاضر، حکومت ایران تنها کشور خاورمیانه و جهان است که برای پیشبرد هدف های خود، و تسلط بر جهان اسلام، می کوشد از فلسطینیان و مشکل آن ها، به عنوان اهرمی ارزان قیمت استفاده کند. برخی رسانه ها ارزیابی می کنند که رژیم ایران هر سال بیش از یک میلیارد دلار پول ملت ایران را صرف حمایت از سازمان های ترور فلسطینی می کند.

در حملات شدید تبلیغاتی رسانه های حکومت اسلامی ایران علیه نزدیک شدن به اسرائیل، از سلطان نشین عمان نامی برده نشده است. با آن که آن امیرنشین دو ماه پیش پذیرای علنی نخست وزیر اسرائیل و همسرش بود، هرگز مورد نکوهش علنی رژیم ایران قرار نگرفته و وزیر خارجه آن سلطان نشین در این هفته به طور رسمی از تهران دیدن کرد و مورد پذیرایی قرار گرفت.

سامانه خبری تسنیم، در گزارش شدید اللحن خود از جمله نوشت: آن ها تصور می کنند که می توانند با برگزاری این گونه کنفرانس های اقتصادی، سرنوشت ملت فلسطینی و حقوق مشروع و غصب شده آن را بازیچه خود قرار دهند.