گروه های فزاینده از تلاشگران ایرانی، مردم را به تحریم انتخابات مجلس فرا می خوانند

در ادامه فراخوانی های فزاینده تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی،رییس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته شهر اصفهان اعلام کرد : مردم به نشانه اعتراض به شرایط کنونی در ایران در انتخابات شرکت نمی‌کنند

حسن هاشمی افزود:  «مردم از شرایط موجود راضی نیستند و درگیر مشکلات اقتصادی، اجتماعی، معیشتی و مشکلات پرهزینه درمان هستند این مشکلات طاقت مردم را طاق و زانویشان را خمیده کرده است و به همین دلیل عده‌ای تصمیم به شرکت در انتخابات ندارند».

هاشمی گفت:  آقازاده‌ها در حالی‌که والدین شان مرگ بر آمریکا می‌گویند، آن سوی آب‌ها بهترین زندگی را دارند. این ها تضاد کامل و آشکار در باره مقامات و بنیانگذاران جمهوری اسلامی است .

هاشمی افزود: « مردم معترضند  و می گویند که در کشوری با این همه سرمایه چرا باید در اوج فقر زندگی کنند؟ باید به شهروندان حق بدهیم که چنین تفکری داشته باشند».

رییس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته شهر اصفهان گفت : ایران را “نه آمریکا تهدید می کند و نه  اسرائیل” تهدید می‌کند، بلکه بیکاری و فساد اداری و مالی تهدید به شمار می‌آید.

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، نیز پیشتر ، ‌با انتشار بیانیه‌ای فعالان “دموکراسی‌خواه” را به ادامه اعتراضات علیه حاکمیت جمهوری اسلامی ‌فرا خوانده و از همه فعالان در عرصه‌های مختلف سیاسی، مدنی، اقتصادی و فرهنگی خواسته بود کنشگرانه انتخابات پیش ‌رو در ایران را تحریم کنند.

نرگس محمدی، سخنگوی دربند کانون مدافعان حقوق بشر ایران نیز در پیامی که از زندان زنجان ارسال کرده، تنها راه ممکن برای اعتراض را نرفتن پای صندوق‌های رای دانسته‌ است.

در ادامه این مخالفت ها،  انجمن صنفی کارگران برق و فلز کرمانشاه، سندیکای نقاشان البرز، گروهی از فعالان کارگری سنندج، و گروهی از فعالان لغو کار کودکان با انتشار بیانیه‌ای انتخابات مجلس یازدهم را تحریم کردند.

همچنین تعدادی از زنان ایرانی که با اتهام‌های سیاسی در زندان به سر می‌برند، نیز در بیانیه‌ای خواهان تحریم انتخابات مجلس یازدهم شده‌اند.

سرلشگران سیاسی ایران در خارج و داخل کشور نیز انتخابات را تحریم و حضور در ان را حمایت از حکومت استبدادی ایران می دانند .