گروه ویژه اقدام مالی علیه تروریسم و پولشویی، دوباره چهار ماه به رژیم مهلت داد

گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (موسوم اف ای تی اف ) پس از پایان نشست یک هفته‌ای در اورلاندوی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که بار دیگر تصمیم گرفته است به ایران برای پیوستن به معاهده پالرمو و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم چهار ماه دیگر فرصت دهد. به این ترتیب حضور ایران در لیست سیاه این گروه همچنان به حالت تعلیق قرار دارد.

این گروه در بیانیه ی خود آورده است که “اگر تا ۴ ماه دیگر  ایران لوایح پالرمو و تامین مالی تروریسم را تصویب نکند، این کشور باید تحت بازرسی‌های نظارتی بیشتر قرار گیرد”.

گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم که مقر آن در پاریس قرار دارد، برای پنجمین بار این مهلت را برای ایران تمدید کرده است.

مطابق اعلام روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، هفت روز پیش نامه‌ای شامل ۱۱ سوال به ریاست‌جمهوری فرستاده شده تا پس از دریافت پاسخ رسمی دولت به آن نامه، بررسی‌ها ادامه یابند.

. دولت حسن روحانی و اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی ب خلاف تندروهای حاکم در حکومت ایران  با همکاری ایران با گروه ویژه اقدام مالی موافق هستند و معتقدند بدون آن امکان همکاری میان بانک‌ها و موسسه‌های مالی ایران با بانک‌های بین‌المللی وجود نخواهد داشت.