گرینبلات به اورشلیم آمده و شایع است که پیام پرزیدنت ترامپ، در جانبداری از دولت وحدت ملی است

در همان حال که میانجی صلح ایالات متحده بین اسرائیل و فلسطینی ها برای یک دیدار خصوصی به اسرائیل آمده و امکان انتشار طرح صلح ایالات متحده را در اورشلیم بررسی می کند، یکی از سرکردگان گروه تروریستی حماس در بیروت، پس از دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: «هدف ایالات متحده از عرضه کردن طرح صلح خود، قربانی کردن منافع فلسطینی هاست».

در هفته های اخیر دیدار نمایندگان گروه های تروریستی فلسطینی و اسلامی از حکومت ایران افزایش یافته تا همآهنگی بیشتری برای ایجاد فتنه های گسترده تر در خاورمیانه انجام شود. یکی از گروه های دیگری که به طور مرتب از تهران دیدن می کند، نمایندگان حوثی های نیمه شیعه یمن هستند که به آلت دست رژیم ایران در مبارزه با عربستان سعودی مبدل شده اند.

فرستاده پیشین ایالات متحده به خاورمیانه، به هدف پیشبرد صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها، حقوقدان جیسون گرینبلات، که ماه گذشته کناره گیری خود را اعلام کرد، برای شرکت در جشن عروسی فرزند سفیر آمریکا در اسرائیل، دیوید فریدمن، به اورشلیم آمده و قرار است در ظرف ساعات امروز با بنیامین نتانیاهو دیدار کند.

برخی منابع خبری نوشتند که گرینبلات حامل پیامی از جانب پرزیدنت ترامپ است که به احزاب بزرگ اسرائیل توصیه می کند راه برپایی دولت وحدت ملی را بجویند و به اختلاف نظرهای پایان دهند تا اسرائیل هرچه زودتر به مسیر شکوفایی و حل مشکلات باز گردد.

فردی به نام احمد عبدالهادی که دفتر گروه تروریستی حماس در لبنان را اداره می کند، در دیدار با محمد جلال فیروزنیا سفیر حکومت در بیروت، از جمله گفت “هدف طراحان نقشه موسوم به “معاملۀ قرن”، در واقع می خواهند حقوق فلسطینی ها را پایمال سازند و بر آرمان آنان (یعنی نابودی اسرائیل) نقطه پایان بگذارند.

در مورد شایعاتی که پیرامون حضور گرینبلات در اسرائیل انتشار یافته، آگاهان سیاسی می گویند که پرزیدنت ترامپ از این جهت طرفدار برپایی دولت وحدت ملی است، که اگر انجام گیرد، از نفوذ جناح راست گرا و تندرو در اسرائیل کاسته می شود و دولتی که به روی کار آید، سیاست نرمتری در برابر فلسطینی ها در پیش خواهد گرفت.