گزارشگر اسرائیلی: رژیم ایران و سازمان های مزدور آن می خواهند در مراسم کاخ سفید واشنگتن اخلال کنند

یک گزارشگر اسرائیلی نوشت که احتمال دارد حکومت اسلامی ایران در صدد برآید در اجرای مراسم امضای پیان عادی سازی روابط اسرائیل و امارات عربی متحده که قرار است هفته آینده در کاخ سفید واشنگتن برگزار شود اخلال کند و از این رو اسرائیل به یک رشته اقدامات احتیاطی دست زده است. مقامات اسرائیلی تاکنون هیچ واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده اند.

این مراسم در حضور پرزیدنت ترامپ و با شرکت نخست وزیر اسرائیل و وزیر خارجه امارات عربی متحده، روز سه شنبه آینده در واشنگتن برگزار خواهد شد.

پیشتر اعلام شده بود که نتانیاهو همراه با همسر و دو فرزند خود، با یک هواپیمای خصوصی، به طور جداگانه رهسپار واشنگتن خواهد شد. یک هواپیمای بزرگ، اعضای دیگر هیات اسرائیلی را که در راس دبیر شورایعالی امنیت کشور قرار دارد به ایالات متحده خواهد برد.

سازمان های وابسته به حکومت اسلامی ایران، به ویژه جهاد اسلامی آزادی فلسطین و همچنین حماس و حتی گروه های شیعه در عراق و همچنین حزب الله لبنان تهدید کرده بودند که به شیوه های مختلف و با هر وسیله ممکن، اجازه عادی سازی روابط بین امیر نشین ها و اسرائیل را نخواهند داد.

این گونه تهدیدها همیشه پس از یک رویداد عمده که موجب خشم و ناخرسندی رژیم ایران بوده شنیده شده است و نمی توان آن را جدی گرفت. ولی همیشه اقدامات احتیاطی لازم به عمل می آید.

حکومت ایران و سازمان های ترور فلسطینی و عربی و اسلامی در صحنه منطقه ای و جهانی با شکست کامل روبرو شده اند و رد طرح پیشنهادی حکومت خودگردان فلسطینی از جانب اتحادیه عرب یک نمونه از بازگشت اعراب به واقع بینی و دوری از زیاده خواهی های فلسطینی می باشد.

خبر احتمال خرابکاری در آیین امضای پیمان نامه در واشنگتن، توسط یک گزارشگر با سابقه اسرائیلی به نام یونی بن منحم   Yoni Ben Menahem انتشار یافت ولی هنوز منابع رسمی واکنشی نسبت به آن نشان نداده اند.