گزارش شبکه های اجتماعی در ایران: علیرغم تهدیدهای خامنه ای و نیروهای انتظامی، تظاهرات اعتراضی گسترش می یابد

 

شبکه های اینترنتی در ایران، علیرغم اخلالی که رژیم در برقراری این گونه ارتباط ایجاد کرده، همچنان به انتشار اخبار درباره ادامه اعتراض های مردمی ادامه می دهند که از مجموع آن ها چین بر می آید که علیرغم تهدیدهای شنیده شده از زبان علی خامنه ای و فرماندهان نیروهای سرکوبگر رژیم، این اقدامات اعتراضی همچنان گسترده تر می شود و به نقاط بیشتری از سراسر کشور سرایت می کند. گرچه بررسی میزان درستی این گزارش ها امکان پذیر نیست، ولی می تواند تصویر روشنی را از آن چه در این ساعات در ایران می گذرد، ارائه دهد.

در تازه ترین تحولات رژیم برای جلوگیری از گسترش دامنه اعتراضات به دانشگاه ها و مدارس شب گذشته  مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز اعلام کرد همه کلاس‌های این دانشگاه طی روزهای سه‌شنبه ۲۸ و چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه تعطیل است.

در تهران نیز رژیم به بهانه بارش برف مدارس را تعطیل اعلام نمود. مدارس اصفهان، شیراز، البرز و خوزستان نیز تعطیل شدند.

پیش از ظهر امروز اداره سیاسی سپاه پاسداران با انتشار بیانیه ای  از «مجاهدین خلق، طرفداران حکومت پهلوی و سرویس‌های اطلاعاتی دشمن» به عنوان کسانی نام برد که «پشت اتفاقات تخریب اموال عمومی» قرار دارند.

گفتنی است که روز گذشته علی خامنه ای در اولین واکنش خود نسبت به تظاهرات گسترده مردمی گفت:خانواده خبیث پهلوی پشت این تظاهرات هستند و به مسولان توصیه می کنم با اشرار برخورد شدید شود.

ساعاتی پس از این سخنان تهدید آمیز علی خامنه ای  شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پیامی به صورت تلویحی بدون نام بردن از علی خامنه ای گفت که کسی که امروز دستور سرکوب شما را صادر کرد روزی نه دور و دیر در پیشگاه شما ملت ایران محاکمه خواهد شد.

گزارش ها از عسلویه حاکی از آن است که نیروهای ضد شورش و بسیج یکشنبه شب به مردمی که جاده عسلویه به کنگان را بسته بودند، حمله کرده و راه را باز کردند. عده زیادی هم دستگیر شدند.

در بوشهر مردم تظاهرات آرام داشتند ولی نیروهای گارد ویژه به ما حمله کردند. در شهر همچنان فضای امنیتی برقرار است و نیروهای گارد ویژه تجمع کرده‌‌اند.

در سنندج مردم به ستاد خبری اطلاعات این شهر حمله کرده و تابلو آن را به زیر کشیدند همچنین گزارش ها از ان شهر حاکی از آن است که مرکز شهر به شدت تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.

در مریوان گزارش ها حاکی از آن است که رژیم شش تن را به قتل رسانده که نام یکی از این افراد جان باخته شاهو ولیدی می باشد.

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری اعلام کرد معترضان یکشنبه شب مصلای نماز جمعه شهر قدس را آتش زدند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادعا کرد که  نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند.

در ساعات آینده، با استناد به گزارش هایی که در شبکه های اجتماعی انتشار می یابد، خبرهای بیشتری را در این زمینه منتشر خواهیم کرد