گزارشی از دیدار فرستاده رییس جمهوری فرانسه با مقام های رژیم

آقای بن در دیدار با علی شمخانی نماینده علی خامنه ای

امروز جهارشنبه مشاور ارشد ماکرون رییس جمهوری فرانسه امانوئل بن که به عنوان فرستاده ویژه دولت فرانسه برای کاهش تنش میان رژیم و ایالات متحده وارد تهران شد ابتدا با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم و سپس با جواد ظریف وزیر خارجه رژیم دیدار و گفتگو کرد.

آقای بن در دیدار با علی شمخانی نماینده علی خامنه ای گفت:من به عنوان میانجی به ایران نیامده‌ام و حامل هیچ گونه پیامی از سوی آمریکا برای تهران نیستم.

این دیپلمات ارشد اروپایی در حالی نقش خود و دولتش را به عنوان میانجی رد می کند که پیش تر  خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که  امانوئل بُن مشاور دیپلماتیک رئیس‌ جمهور فرانسه در تلاش برای کاهش تنش، راهی تهران شده است .

وی همچنین گفت:فرانسه سعی دارد از فشار تحریم های ایالات متحده بر علیه رژیم بکاهد.

این دومین سفر آقای بن در هفته های گذشته به تهران و دیدار با مقام های رژیم است.

علی شمخانی نماینده علی خامنه ای نیز اروپایی ها را متهم به عملی در برابر ایالات متحده نمود و گفت:فرصت یک ساله به پایان رسیده چرا که در عمل اروپایی ها در برابر اقدامات آمریکا کاری نکردند.

منظور رژیم از بی عملی اروپا در برابر آمریکا کمک به رژیم برای دور زدن تحریم ها و کسب درآمد است.

شمخانی بر سیاست گام به گام رژیم در عقب نشینی از تعهدات برجامی خود تاکید کرد و گفت:این مسیر در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام تا زمان تحقق کامل حقوق ایران ادامه می یابد.

وی گفت:تصمیم قاطع کشور ما اجرای تعهدات، متناسب با اقدام متقابل طرف‌های دیگر است و زمان انجام اقدامات یک طرفه به پایان رسیده است.

آقای بن همچنین در دیدار با جواد ظریف باردیگر بر این امر که او نه حامل پیامی برای ایران از سوی آمریکا است و نه نقش میانجی را دارد تاکید گذارد.

آقای بن که فرستاده ویژه ماکرون رییس جمهوری فرانسه به تهران است توضیح نداد که اگر نقش مهمی در این میان ندارد پس برای چه در چند هفته گذشته دو بار به تهران سفر کرده و با مقام های رژیم دیدار داشته است؟!

 

 

2 دیدگاه‌

  1. مشخص است برای چه به ایران سفر میکند ، بالاخره فرانسه سیاست روس‌ها و چینی ها را بهتر میدانند هم با اعراب کار میکنند و هم با رژیم ایران مراعات میکنند تا سهم خود را از این سفره بردارند . فراموش نکنیم که ۳۰ سال است که فقط کارخانه پژو از تولید پژو ۴۰۵ در داخل ایران منفعت های کلانی به جیب زده است و هم‌اکنون ماشینهای از رده خارج زیادی هستند که میتوانند خط تولید آنها را با قیمت‌های چند برابر به ایران بفروشند . در شرایط تحریم ایران بیشترین کشورهایی که لطمه خوردند فرانسه و آلمان بودند چون در ایران بازار خوبی داشتند . متاسفانه مشخص است که کشورهای اروپایی با رژیم مدارا میکنند و با زیاده طلبی ها و مداخله‌های ایران در کشورهای منطقه به صورت جدی مقابله نمیکنند . ( نئو هاگانا ایران )

  2. کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه همواره در تلاش هستند که مانع فروپاشی رژیم ولایت فقیه شوند، کشور کوچک فرانسه چهار دهه هست که صرفا برای بقای اقتصاد شکننده خود ، در حفظ ملاهای شیطان صفت می کوشد. اگر ایران کشور آزادی بود، نیازی به تکنولوژی های رده دوم فرانسوی ها نداشتیم که اتومبیل های بی ارزش پژو ، رنو سیتروین را به مردم ایران غالب کنند. این روزها دوست و دشمن واقعی مردم ایران کاملا مشخص می شوند، کشورهایی که تمام سعی خود را برای بقای این رژیم شیطانی می کنند تا از جیب مردم ایران به اقتصاد خود نفعی برسانند.ایرانی به پاخیز و به امید بیگانگان نباش، آخر آخوندی علیل جسمی و بیمار روحی چون خامنه آیی مزدور روس ها این فرد بی ارزش و تا لایق چرا باید برای ایران تصمیم بگیرد یا روحانی فریدون بی سواد و دروغگو که مدرک دکتری جعلی دارد و اسمش هم جعلی است چرا باید رییس جمهور کشوری بزرگ باشد.چرا باید آدم دروغگو و بی سوادی چون ظریف با اون ریخت خجالت آور ، نماینده ایران در مجامع بین المللی باشد. به امید سرنگونی رژیم شیطانی

Comments are closed.