گزارش اختصاصی رادیو پیام اسرائیل: ایالات متحده امکان اقدامات نظامی تاکتیکی را بررسی می کند

در یک ماه اخیر چندین رشته عملیات تروریستی در خاورمیانه رخ داده که ایالات متحده هنوز به واکنش عملی در برابر آن دست نزده است.

محافل خبری در واشنگتن می گویند که هم اکنون در وزارت دفاع آمریکا و کاخ سفید این طرح مورد بررسی قرار دارد که چگونه می توان به عملیات تجاوزکارانه رژیم ایران در منطقه، که اکثرا به صورت نیابتی و توسط عوامل دست نشانده رژیم پاسخ داد، بی آن که این واکنش، موجب بروز یک جنگ تمام عیار بین دو کشور گردد.

آگاهان گفتند که طراحان سیاست های راهبردی ایالات متحده هم اکنون شیوه ها و امکانات گوناگون را برای انجام یک رشته عملیات تاکتیکی در برابر جنگ نیابتی و عملیات نظامی فرمایشی رژیم ایران مورد بررسی قرار داده اند، تا به آن گونه اقدامات تلافی جویانه دست بزنند که اجرای آن موجب بروز جنگ نشود.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده دو ماه پیش هشدار داده بود که هرگونه عملیات تعرضی رژیم ایران و یا گروه های مزدور آن در منطقه علیه نیروهای آمریکایی و یا منافع و قرارگاه های آمریکایی و یا کشورهای دوست، دست بزنند، با واکنش شدید ایالات متحده روبرو خواهد شد.

در یک ماه اخیر چندین رشته عملیات تروریستی در خاورمیانه رخ داده که ایالات متحده هنوز به واکنش عملی در برابر آن دست نزده است.

در رابطه با این موضوع، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در مصاحبه ای گفت: ایالات متحده به منظور حفظ صلح و امنیت در خاورمیانه، خواستار گفتگو با رهبران رژیم ایران است تا شاید بتوان از بحران‌های کنونی کاست، اما اگر اقدامات نظامی از سوی ایران  در منطقه رخ دهد، ایالات متحده از آمادگی برای رویارویی با آن کاملا برخوردار است .

جان بولتون، دیروز (دوشنبه ) در گفتگویی اختصاصی با سامانه خبری واشنگتن فری‌بیکن، گفت: بر اساس گزارش دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، عوامل جمهوری اسلامی ایران بطور مخفیانه در مناطقی از خاورمیانه و جنوب آسیا به اقدامات خرابکارانه دست زده اند و از جمله، سپاه قدس که شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران محسوب می شود، در بسیاری از حملات تروریستی  دخالت داشته است.

جان بولتون، پیشتر در واکنش به حمله به نفت‌کش‌های نروژی و ژاپنی در دریای عمان، گفته بود: رژیم ایران با بکار گیری گروه های تروریستی تحت حمایت خود در خاورمیانه ناامنی ایجاد کرده است و ما بر پایه سیاست‌های آمریکا، ایران را در ردیف چهار کشور تهدید کننده امنیت ملی آمریکا قرار داده ایم

وی افزود:  در چنین شرایطی  باید از توان خود در راستای راه‌های مقابله با اینگونه فعالیت‌های تروریستی  رژیم ایران که منافع ملی آمریکا و بازار جهانی نفت را مورد تهدید قرار می‌دهند، مطمئن شویم.

مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: اگر حکومت ایران بر این تصور است که  اقدامات تحریک‌آمیز در منطقه توسط گروه های تروریستی تحت حمایت خود، با پاسخ پرزیدنت دونالد ترامپ مواجه نخواهد شد، سخت در اشتباه است.

4 دیدگاه‌

  1. باز هم عرصه بر جمهوری اسلامی تنگ شد و کمکهای آشکار و پنهان انگلیس شروع گردید؛ امروز دولت بریتانیا با پرداخت ۱.۶ میلیارد دلار غرامت به بانک ملت موافقت کرده است.
    هنوز چند ماهی از بازپرداخت پول تانکهای چیفتن بعد از ۶۰ سال نمیگذرد و یا مبالغ هنگفتی که به بهانه خیمه شبازی گروگانهای شهروند انگلیس همیشه در این سالها پرداخت شده.
    ترامپ اول باید دست کمک انگلیس به فرزند نامشروع اش را قطع کند؛ ننگ بر این امپراتوری اهریمنی و جزیره شیطان باد.

  2. جمهوری اسلامی گاو شیرده آمریکاست اگه جمهوری اسلامی نبود چطوری آمریکا میتونست دویست میلیارد دلار سلاح به عربستان و امارات و بحرین و دیگر کشورهای عربی منطقه بفروشه .بخاطر همین خود مردم ایران با کمک اسراییل و عربستان باید رژیم آخوندی رو سرنگون بکنند و نباید کوچک‌ترین امیدی به حمله نظامی آمریکا داشته باشند.

    • چیزی که ما متوجه شدیم ، پرزیدنت ترامپ فقط حرف می زند، در مقابل چند عملیات تروریستی مزدوران خامنه ایی ، جا زده و فقط به حرف بسنده می کند. قابل توجه مردم ایران که امید به آمریکا دارند. یا باید قیام کنید و آمار این آخوندهای دجال و مزدورانشان را بر باد دهید. یا اینکه سالهای سال زیر ظلم و ستم این بی اصل و نسب های … با خفت و ذلت زندگی کنید . به چهل سال گذشته نگاهی بیاندازید ، کشتند و بردند و خوردند و سرکوب می کنند و هر از گاهی با چند عروسک خیمه شب بازی همچون خاتمی ها و روحانی ها شما را پای صندوق های رای می برند و واقعا هم مردم ایران خوب نقش سیاهی لشکر را در فیلم های این آخوندها بازی می کنند . گاهی خوب است که به پاره آیی از واژگان همچون غیرت ، عزت و آزاده و آزادگی تامل بیشتری کنیم!

  3. دوستان عزیز از شما خواهشمندم در سایت قسمتی را برای ارتباط با مخاطبین در نظر بگیرید تا ما به جز قسمت نظرات بتوانیم بعضی از خبرها را برای شما بفرستیم چه نوشتاری و چه تصویری و شما فقط بخوانید و انعکاس ندهید . یعنی بعضی از مسائل هست که مخاطبین دلشان میخواهد با شما در میان بگذارند و یا بعضی اتفاقات است که با مبایل فیلمبرداری کردیم و برای شما بفرستیم . نمونه اش هم امروز من متوجه شدم رژیم از بین بسیجی ها کسانی که مثلا داوطلب باشند را میخواهد به لبنان اعزام کند در صورتی که اصلأ در لبنان جنگی نیست . یکی از همکلاسی های زمان دانشگاه من که الان یک دفتر فیلمسازی دارد پدرش سردار سپاه است امروز نزدیک تئاتر شهر دیدمش و به من میگفت به هر نفری که بخواهد به لبنان بره ماهیانه ۸ تا ۱۰ هزار دلار پول میدهند و خودش هم میخواهد با گروه فیلمبرداری به لبنان برود برای فیلمبرداری میگفت به گروه اینها پول پروژه میدهند که آن هم به دلار حساب میشود . ببینید درسته ۱۰ هزار دلار یا ۸ هزار دلار در ماه برای یک آمریکایی ممکن است مبلغ کمی باشد ولی برای ایرانی که دلار ۱۵۰۰۰ تومان است مبلغ بسیار زیادی میشود . من مطمئنم که این پسره محمد دروغ نمیگوید چون به من گفت اگه میای بیا بریم البته میداند که من جزو اقلیت هستم و احساس میکنم عمدی بهم گفت همانطوری که قبلا گفته ام من کارگردانی سینما و تئاتر خواندم بخاطر همین هم میگفت بیا اسمت را رد کنم که من بخاطر آنکه برایم مشکل نشود گفتم پدرم مریض است و من مشکلات دارم چون اینها آدمهای خطرناکی هستند امکان دارد برای آدم شر درست کنند . منظورم این است که رژیم برای روز مبادا یا احتمالا زمانی که با آمریکا وارد جنگ شود برنامه لشکر کشی به اسرائیل را در پیش دارد و جالب آنکه کسانی که میگویند کشور به بی پولی دچار شده ماهیانه ۸ تا ۱۰ هزار دلار پول به مزدوران خودشان میدهند که به اسرائیل بجنگند . این آخوندهای شرور آخر ایران را به ویرانه تبدیل میکنند .

Comments are closed.