گزارش ارتش اسرائیل: «در عملیات فوق محرمانه در غزه، یک افسر با آتش خودی کشته شد»

آثار بازمانده از خودروز حامل ماموران اسرائیلی در غزه، که پیش از عقب نشینی، آن را به آتش کشیدند تا به دست حماس نیافتد

ارتش اسرائیل نتایج تحقیقات خود را در مورد حادثه درگیری خونین بین سربازان اطلاعاتی اسرائیل و نیروهای تحت فرمان حماس را انتشار داد که به موجب آن، افسری که در جریان درگیری کشته شد، به گلوله همرزمان خود، و اشتباها از پای درآمد.

این گروه ماموریت داشت با لباس مبدل و با خودرویی که سوءظنی ایجاد نکند، وارد نوار غزه شود و یک ماموریت اطلاعاتی انجام دهد و به خاک اسرائیل باز گردد. این ماموریت بسیار سری بوده و هیچگونه اطلاعاتی درباره آن منتشر نشده است.

ماموریت، در حدی محرمانه بوده که حتی نام افسری که در این ماجرا به گلوله همرزمان خویش از پای درآمده افشا نشده و همه جا از او به نام “سرهنگ میم” نام می برند. در جریان خاکسپاری او صدها تن از بلندپایگان نظامی و اطلاعایت اسرائیل شرکت داشتند.

در یکی از شب های هفت ماه پیش، یک واحد از نیروهای اسرائیلی که شمار سربازان آن محرمانه است، برای اجرای یک ماموریت سری وارد غزه شدند. ولی در مسیر حرکت خود توسط یک واحد از نیروهای بازرسی حماس متوقف گردیدند تا از آن ها پرسش شود.

رسانه های عربی نوشتند که افراد واحد اسرائیلی با یک وانت بار که ظاهرا میوه و سبزیجات حمل می کردند وارد غزه شدند و ماموریت آن ها نصب دستگاه های بسیار پیشرفته شنود و گردآوری اطلاعات در نقطه ای بوده که مشخص نشده است. اسرائیل نسبت به این ادعا واکنشی نشان نداده است.

در گزارش تحقیقاتی ارتش اسرائیل که انتشار یافت، گفته شده که ماموران حماس قصد تحقیقات از افراد واحد اسرائیلی را داشته اند و از آن ها می خواهند به پاسگاه بیایند، ولی فرمانده واحد که اوضاع را خطرناک احساس می کند، به طور غافلگیرکننده به تیراندازی می پردازد و فرمانده واحد انتظامی حماس و افراد او را هلاک می کند، که در جریان آن سرهنگ میم نیز هدف گلوله قرار می گیرد و جان می سپارد.

افزاد واحد اسرائیلی با گردآوری همه تجهیزات خود، سوار خودرو گردیده و به سرعت از محل دور می شوند و مرکز عملیاتی که از این حادثه و جزئیات آن اگاهی داشته، یک هلیکوپتر نظامی به محل می فرستد و سربازان را نجات می دهد و آنان را همراه با تجهیزات خود به خاک اسرائیل باز می گرداند.

حماس در آن هنگام ادعا کرد که به تجهیزات بسیار مهم تکنولوژی که اسرائیلیان قصد نصب آن را داشته دست یافته است. ولی مقامات اسرائیلی این ادعا را بی اساس می دانند و می گویند که واحد عملیاتی اسرائیل، هنگام عقب نشینی، همه وسائل را با خود به اسرائیل بازگردانیده است.

در پاسخ به این پرسش که چرا ارتش اسرائیل باید یکی از موارد شکست خود را با انتشار چنین گزارشی علنی سازد، آشنایان امور نظامی گفتند که این، یکی از امتیارات بزرگ ارتش اسرائیل است که هر شکستی را مورد تحقیق و بررسی قرار می دهد تا به تجربیات خود بیافزاید و از تکرار اشتباهات جلوگیری شود، و همزمان، ملت اسرائیل نیز از این سیاست شفافیت برخوردار گردد.

آگاهان نظامی گفتند که ده ها ماموریت مشابه نیروهای اطلاعاتی اسرائیل در غزه، با موفقیت کامل روبرو بوده و یک شکست، نمی تواند این واقعیت را خدشه دار سازد.

2 دیدگاه‌

  1. درود خدمت ملت عزیز و شریف اسرائیل،نهایت تاسف خود را برای از دست دادن یک افسر ارتش بزرگ اسرائیل را به ملت اسراییل ابراز میکنم و میگویم که خون این شهیدان در راه حفاظت از کشور پایمال نخواهد شد! بزودی همه تروریستهای تحت حمایت ملایان بعلاوه ی خود ملایان به آنجه مستحق آن هستند میرسند!بزودی زود! منتظر باشید و با چشمان ناباورتان تقدیر این نجاسات را ببینید!پاینده باد ایران آزاد و خداوند نگهدار ملت عزیز و دوست اسرائیل باشد!!!

Comments are closed.