گزارش ارتش: در سال میلادی گذشته، ۱۳۰۰ موشک از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک گردیده است

 

حمله موشکی از نوار غزه به سوی نواحی مسکونی در اسرائیل

ارتش اسرائیل در آماری که به مناسبت پایان سال میلادی ۲۰۱۹ انتشار داد، از جمله گزارش می کند که در یک سال گذشته، یک هزار و سیصد موشک و راکت از خاک غزه به سوی نواحی مسکونی اسرائیل به هدف کشتن شهروندان شلیک شده است . و این در همان زمانی که سرکردگان حماس در غزه شکایت می کنند که اسرائیل آنان را مورد محاصره قرار داده و از رسیدن برخی کالا به آن سرزمین جلوگیری می کند.

سامانه ضد هوایی “گنبد آهنین” در یک سال میلادی گذشته، ۴۷۸ فروند موشک را در هوا شکار کرده است و کمی بیشتر از آن، در نواحی بایر به زمین افتاده و آسیبی وارد نکرده است.

اسرائیل همچنین به ساخت موانعی در زیر زمین ادامه می دهد تا سازمان های ترور نتوانند با حفر تونل های زیرزمینی، خود را به خاک اسرائیل برسانند و به تعرض نظامی بپردازند. در یک سال گذشته۲۲ کیلومتر از نوار مرزی با غزه به موانع زیرزمینی مجهز گردید که امکان ادامه حفر تونل به داخل خاک اسرائیل را نمی دهد. بخش عظیمی از خاک آن ناحیه شنی است و حفاری در آن نسبتا آسان است. ولی اسرائیل با نصب موانع فلزی در عمق زمین، می کوشد جلوی ورود تونل ها به داخل خاک خود را بگیرد.

به موازات این اقدامات دفاعی، اسرائیل می کوشد از طریق مصر، به نوعی تفاهم با نیروی حاکم در غزه برسد که به موجب آن، اگر حماس و دیگر سازمان های ترور از ادامه تعرض علیه اسرائیل دست بردارند و یا از گسترۀ آن بکاهند، اسرائیل حاضر است تسهیلات بیشتری در امر معیشتی آن ها فراهم سازد.

یکی از اقدامات آن است که اسرائیل به هزاران کارگر فلسطینی در غزه امکان دهد برای کار به اسرائیل بیایند و درآمد خود را برای خانواده خویش به غزه بفرستند.

یک دیدگاه

  1. ضررش به اسرائیل و فلسطینیان و حکومت های اعراب رسید، بخشی از سودش به نفت دزد و زمین دزد سلطان عثمانی نو، اردوغان سوار بر اخوان المسلمین، بخشی نیز به زمین دزدی از گسترش آخوندپرستی و همچنین بخشی باعث افزایش قدرت کودتا توسط سپاهیان شد.

Comments are closed.