گزارش از سوریه: هواپیماهای اسرائیلی دوباره هدف هایی را در نزدیکی حلب مورد حمله قرار دادند

خبرگزاری رسمی سوریه از وقوع یک حمله هوایی جدید در خاک آن کشور خبر داد، ولی به آسیب یا تلفات جانی احتمالی به دنبال این حمله اشاره ای نکرد. در بیانیه ارتش سوریه نیز طبق معمول ادعا شده که اکثر موشک های شلیک شده، پیش از آن که به هدف اصابت کند خنثی گردیده است. در ماه گذشته نیز چند حمله هوایی در خاک سوریه رخ داد که ادعا گردید توسط جنگنده های اسرائیلی بوده است. ارتش اسرائیل به سکوت در این زمینه ادامه می دهد.

رسانه های سوریه در رابطه با حمله سپیده دم امروز (آدینه) نوشتند که جنگنده های اسرائیلی به سوی اهدافی در حومه شهر حلب چند موشک پرتاب کردند. ولی ادعا شد که پدافند هوایی ارتش سوریه توانسته است همه اکثر این موشک ها را در هوا شکار کند.

از گزارش مشخص نشده است که هدف این حمله، چه مواضع نظامی در حومه شهر حلب بوده است. حلب یکی از بزرگترین شهرهای سوریه است که چندین پایگاه نظامی در اطراف آن قرار دارد.

منابع نظامی گفتند نقطه ای که هدف این حمله قرار گرفته، ناحیه ای در جنوب شرق حلب است که “اهلسَفیره” نامیده می شود. در این مکان وزارت دفاع سوریه به برپایی تاسیساتی پرداخته است. همچنین در نزدیکی این مکان یک مرکز پژوهش های پزشکی قرار دارد که بعید نیست در آن فعالیت های میکروبی و شیمیایی انجام می شود و در گذشته نیز به نوشته رسانه های خارجی، مورد حمله اسرائیل قرار گرفته است.

روز چهارشنبه هفته  پیش بود که رسانه های سوریه اعلام کردند نقاطی در نزدیکی شهر حمص هدف حمله هوایی واقع شده و طبق معمول آن را به اسرائیل نسبت دادند. در این مکان  فرودگاه نظامی بزرگ تی فور  T 4 قرار دارد که بخشی از آن به انبار پهپادهای نظامی سپاه قدس مبدل شده و در گذشته نیز چند بار مورد حمله ارتش اسرائیل قرار گرفته است.

یک روز پیش از آن نیز ارتش سوریه از حمله ای به حومه دمشق خبر داد که کشته شدن دو سرباز سوری در جریان آن مورد تایید قرار گرفت. ولی منبع خبری اپوزیسیون سوریه گزارش دادند که پنج تن از مزدوران وابسته به سپاه قدس در سوریه نیز در جریان آن هلاک شده اند.