گزارش از واشنگتن: پرزیدنت ترامپ هنوز حاضر به پذیرفتن شکست نشده و می گوید شمارش آراء ادامه دارد

محافل نزدیک به کاخ سفید می گویند که پرزیدنت ترامپ همچنان از پذیرفتن نتایج شمارش آراء و پذیرش پیروزی جو بایدن سر باز می زند و بر این باور است که او پیروز کارزار انتخاباتی بوده و عوامل و گروه هایی می خواهند این پیروزی را از او بدزدند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد که اکنون جارد کوشنر داماد پرزیدنت ترامپ و همچنین خانم ملانیا همسر رئیس جمهوری می کوشند او را معتقد سازند که به شکست گردن نهد و همانگونه که در ایالات متحده رسم است، پیروزی بایدن را شادباش گفته و برای او در پست ریاست جمهوری، آرزوی موفقیت کند.

تا هنگام تنظیم این خبر، معلوم نیست که تلاش های مشترک جارد و ملانیا تا چه حد موثر افتاده است.

پرزیدنت ترامپ در این گفته که هنوز شمارش همه آراء به پایان نرسیده و نتایج نهایی به طور رسمی اعلام نگردیده درست است. ولی همه دست اندرکاران امور بر این باورند که آراء باقیمانده، نمی تواند هیچ تفاوت اساسی در نتایج انتخابات ایجاد کند.

در واقع، هیچ مرجع رسمی وجود ندارد که وظیفه آن اعلام نتایج نهایی انتخابات باشد و رسم بر آن است که وقتی اکثر شبکه های تلویزیونی، بر اساس داوری حرفه ای به این نتیجه میرسند که سرنوشت انتخابات رقم خورده، همگان آن را می پذیرند.

بیش از دو ماه به پایان ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ و اجرای مراسم سوگند رئیس جمهوری جدید باقی مانده و آشنایان امور تردیدی ندارند که پرزیدنت ترامپ در موعد مقرر، کاخ سفید را به رئیس جمهوری جدید تحویل خواهد داد.