شبکه های احتماعی ایرانی از وقوع انفجار در تاسیسات اتمی نزدیک یزد خبر دادند ولی رژیم ایران آن را تکذیب کرد

 

شبکه های اجتماعی ایرانی از وقوع یک انفجار دیگر در تاسیسات اتمی حکومت ایران خبر می دهند که ظاهرا ساعاتی پیش رخ داده، ولی این خبر هنوز از جانب مقامات رسمی و یا منابع خبری قابل اعتماد مورد تائید قرار نگرفته است. پس از انفجار در نطنز، این بار از انفجار در تاسیسات اتمی نزدیک شهر یزد خبر رسیده، ولی سازمان انرژی اتمی ایران، ساعتی بعد آن خبر را تکذیب کرد و انتشار آن را به مخالفان رژیم نسبت داد.

سخن از مکانی است که “مجتمع رضایی نژاد ” نام دارد که در نقطه ای به نام میبد در حومه شهر یزد قرار گرفته و یک مرکز غنی سازی اورانیوم محسوب می شود.

حکومت ایران بارها اخباری را نادرست خوانده و یا آن ها را کم رنگ جلوه داده، ولی بعدها گستره و اهمیت آن برملا شده است.

در بیانیه رسمی آزانش اتمی ایران، ضمن آن که انتشار این خبر به “ضد انقلاب” نسبت داده شده، ادعا شده که هیچ حادثه ای در آن مرکز فعالیت های اتمی رخ نداده است.

در ادامه گزارش شبکه های اجتماعی، عکس هایی نیز از محل وقوع انفجار در نطنز انتشار یافته که پیشتر، توسط ماهواره های اطلاعاتی گرفته شده بود.

آژانس اتمی ایران نیز تذکر داد که عکس های منتشر شده در کنار این گزارش نادرست، به محل ادعایی ارتباطی ندارد.

در گزارش شبکه های احتماعی آمده بود:   پس از حملات مرکز هسته ای نطنز و انهدام شهرک زیرزمینی خجیر در تهران٫ نوبت به انهدام مرکز اورانیوم مجتمع رضایی نژاد میبد رسید

در شبکه های اجتماعی همچنین ادعا شده بود که ساعتی قبل صدای انفجار مهیبی از محوطه شرکت سپاهان برش منطقه کهریزک تهران شنیده شده است

کارخانه تولید کیک زرد شهید رضایی نژاد در بیستم فروردین ماه ۱۳۹۲به صورت ویدئو کنفرانس به دستور رئیس جمهوری و به دست برادر این شهید به بهره برداری رسید.

این مجتمع ۶۰ تن کیک زرد در سال تولید می کند و بهره برداری از این مجتمع، سبب افزایش کیفیت و امکان صدور کیک زرد به خارج از کشور می شود .

اورانیوم استخراجی از معدن ساغند، در منطقه اردکان (جاده اردکان- چوپانان) در مجتمع شهید رضایی نژاد پس از اعمال فرایندهای مختلف شیمیایی و فیزیکی به کیک زرد تبدیل می شود.

در روزهای گذشته در  سایت نظامی پارچین و سپس سایت هسته ای نطنز انفجارهایی رخ داد.

در تازه ترین گزارش ساعاتی پیش یک سایت نزدیک به شورای امنیت ملی رژیم اعلام کرد که انفجار نطنز عمدی بوده است.

شورای امنیت ملی رژیم پیش تر اعلام کرده بود که از دلایل انفجار آگاهی دارد اما قادر به آشکار کردن آن به دلایل امنیتی نیست.