گزارش تحلیلی رادیو پیام اسراییل از شتاب گرفتن آرایش جنگی آمریکا و بررسی توان رژیم ایران در صورت وقوع جنگ

جنگنده های آمریکایی به روی عرشه ناو هواپیما بر فرود می آیند

شتاب ایالات متحده برای تکمیل آرایش جنگی نیروهای خود در خاورمیانه، می تواند یک هشدار قاطع به سران حکومت اسلامی ایران، و به ویژه به فرماندهان سپاه پاسداران باشد که با آتش بازی می کنند و اگر به تهدیدهای جنگی ادامه دهند، و یا وخیم تر از آن، اگر به تعرضی علیه نیروهای آمریکایی در منطقه دست بزنند، با واکنش نظامی کوبنده ایالات متحده روبرو می شوند، و آنگاه، جنگی به راه می افتد که هیچ یک از طرفین مایل به وقوع آن نیست.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی می کند که در مرحله کنونی، آرایش جنگی ایالات متحده در خاورمیانه، جنبه بازدارندگی دارد. به این مفهوم که رژیم ایران را از هرگونه ماجراجویی علیه نیروهای آمریکایی باز دارد. ولی در لحظه معینی ممکن است کنترل از دست مسؤولان خارج شود و آتش جنگ شعله ور گردد.

ایالات متحده همه احتمالات را در نظر گرفته و می کوشد با اعزام انواع جنگنده ها و جنگ افزارها به منطقه، خود را برای خنثی کردن توطئه ها و تعرضات آماده سازد.

آرایش جنگی ایالات متحده، از جمله شامل ناوهای هواپیما است که نه تنها حامل هواپیماهای جنگی بسیار پیشرفته می باشند، بلکه قادرند موشک های کروز به سوی خاک ایران شلیک کنند. رزم ناوهایی که این ناوها را همراهی می کنند نیز، به همه امکانات شلیک موشک مجهز هستند و قادرند به طور همزمان، یک آتش جهنمی علیه دشمن ایجاد کنند.

فرستادن هواپیماهای جنگی از نوع بی – ۵۲ نیز بخشی از هشدار جنگی آمریکا به رژیم ایران است. این هواپیما سنگین ترین نوع بمب افکن های جهان می باشد که می تواند قرارگاه های سپاه پاسداران و تاسیسات موشکی آن را هدف قرار دهد و تاسیسات هسته ای را نابود کند.

ایالات متحده دارای سنگین ترین نوع بمب های سنگرشکن می باشد که قادر است حتی تاسیسات مرکز اتمی فردو در نزدیکی قم را هدف قرار دهد. جنگنده بمب افکن های اف ۳۵ نیز که مدرن ترین و پرقدرت ترین جنگنده آمریکایی می باشد، می تواند خسارات و تلفات سنگینی به توان جنگی رژیم ایران وارد کند.

آمریکا همه این قدرت نظامی را در نزدیکی مرزهای جنوبی ایران متمرکز می سازد تا به سران رژیم هشدار دهد که هرگونه ماجراجویی آنان، ممکن است به شکست مفتضحانه آنان و فروپاشی رژیم بیانجامد.

استقرار ضد موشک های پاتریوت آمریکایی می تواند یک پاسخ ناکامل به توان موشکی رژیم ایران باشد. ولی معلوم نیست که موشک های موسوم به نقطه زن ایران تا چه حد می توانند واقعا پایگاه های نظامی آمریکا در امیرنشین های سواحل جنوبی خلیج فارس را هدف قرار دهند.

با آنکه امامان جمعه و فرماندهان سپاه پاسداران ادعا می کنند که با یک فوت قوی می توانند ارتش آمریکا را نابود کنند، ولی خود مسؤولان رژیم از میزان کوبندگی این قدرت نظامی آمریکا آگاهی دارند و بنابراین، ممکن است از رویارویی واقعی با ارتش آمریکا بپرهیزند.

رژیم ایران در برابر این نیروی عظیم آمریکایی، هیچ امکانات دفاعی ندارد و سیستم های ضد هوایی آن بسیار ضعیف عمل می کند.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، ایالات متحده همه امکانات تهاجمی رژیم ایران، و همه توطئه های تعرضی احتمالی سپاه پاسداران را در نظر گرفته و برای آن چاره جویی کرده است.

در چارچوب این ارزیابی، گفته می شود که رژیم ایران می تواند به طور موقت تنگه هرمز را ببندد و در رفت و آمد کشتی ها از تنگه استراتژیک باب المندب جلوگیری کند. امکان دیگر رژیم ایران به حرکت درآوردن قایق های تندرو، مجهز به موشک انداز می باشد. همچنین رژیم ایران می تواند به عوامل مزدور خود در عراق و یمن و نقاط دیگر دستور دهد به سوی پایگاه ها و مراکز استقرار سربازان آمریکایی موشک پرتاب کنند.

بستن تنگه هرمز ممکن است صادرات نفت ایران را نیز متوقف کند و بنابراین، بستن آن توسط رژیم ایران، ممکن است به خود آن ها نیز آسیب برساند.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، حکومت ایران نباید احتمال پیوستن عربستان سعودی و اسرائیل به جنگ احتمالی علیه آن رژیم را نیز نادیده بگیرد.

عربستان، گرچه در جنگ یمن ضعف بسیار نشان داده و پس از چند سال جنگ در یمن، هنوز نتوانسته است یک گروه چریکی را که مورد حمایت رژیم ایران است به زانو درآورد، ولی دارای هواپیماهای جنگی مدرن آمریکایی می باشد و خلبانان آن در ایالات متحده آموزش دیده اند و در صورت لزوم می توانند به حملات هوایی آمریکا علیه تاسیسات نظامی ایران بپیوندند.

ارتش اسرائیل نیز آماده است که در صورت لزوم به یاری فرماندهی مرکزی ایالات متحده، موسوم به سِنتکام بپیوندد. چنین امری ممکن است برای سپاه پاسداران و تاسیسات اتمی و موشکی رژیم مرگ آور باشد.

به گفته تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، نه تنها جنگنده های اف ۳۵ که در اختیار ارتش اسرائیل قرار گرفته رادار گریز است، بلکه در گزارش های پیشین آمده بود که اسرائیل دستگاه های الکترونی پیشرفته تری روی این وع هواپیما نصب کرده که توان تهاجمی آن ار بسیار بالا می برد و اکنون ارتش های ایالات متحده، بریتانیا و کشورهای دیگر می خواهند این بهینه سازی نیروی هوایی اسرائیل را فرا گیرند.

ناو هواپیمابر آمریکایی با گذشتن از کانال سوئز، در راه سواحل ایران است

7 دیدگاه‌

 1. اگر ایران امریوا با بجنگند حتما چند چیز دیگر نخواهد بود بحرین امارات نفت امنیت گذرگاها ایران و اسرائیل و حتما کل منطقه دچار اشوب واقعی میشود یه کلام جنگ وحشتناک سرتاسر باخت خدا فقط میدونه کی میتونه عواقب این جنگ تحمل کنه

 2. اتفاقاً سیاست یا (صلح/ مذاکره/تعامل عادلانه و عاقلانه) یا ( جنگ/ تقابل سیاسی واقتصادی/ تحریم/ انزواکشاندن) راه حلی بسیار بسیار ایده آن و مناسب رژیم ددمنش و پلید جمهوری اسلامی ایران میباشدو غیر ازآن چیزی دیگر برایش متصور نیست. درود برتیم دونالد ترامپ این ناجی حداقل ۸۰ میلیون نفر زندانی دربند رژیم سفاک جمهوری اسلامی ایران که از حداقل آزادی عادی ومشروع ویا قانونی هم بمدتا چهل سال است برخوردارنیستند. جمهوری اسلامی ایران گل کاشتی به آن افتخارکن در تاریخ.

 3. وقتی رژیم آمریکا دوره راه می افتد با کشتی هایش وبعدازآن طرف درخواست تماس تلفنی جهت مذاکره دارد(!) معنایش این است که درطرف مقابلش، ایران، هم توان نظامی بایسته وبازدارنده ای یافته است.
  وگرنه سابقه حمله رژیم آمریکا به مردمان کشورها در شرایط برتری نظامی نسبی به آن کشورها مسبوق به سابقه است :ازجمله “هیروشیما” ی ژاپن، وعراق. پس اگر حمله نمی کند الآن، دقیقا یعنی این که نمی تواند (هزینه های سنگینی که درنبرد احتمالی متحمل خواهد شد آن رابازمی دارد).

 4. آیا شما میدانید اگر واقعاً جنگی بین ایران و آمریکا رخ دهد کدام بیشترین خسارت را خواهد دید ، به یقین هر دو خساراتی خواهند داد ولی آمریکا بسیار بیشتر، زیرا کافیست که ایران با چند موشک قاره پیما که هزینه‌های چندانی هم ندارد به سمت ناوگان آمریکا که بسیار هزینه سنگینی دارد شلیک کنند، موشک قاره پیما از جو خارج شده و وارد فضا می‌شود، و به مسیر از پیش تعیین خود ادامه می‌دهد. این موشک‌ها با استفاده خلاء موجود در فضا به سرعتی بین ۲۴ هزار کیلومتر تا ۲۷ هزار کیلومتر در ساعت می‌رسند. مرحله بعدی کلاهک باقیمانده از موشک قاره پیما وارد جو زمین شده و در زمانی کوتاه‌تر از یک دقیقه به هدف مورد نظر اثابت می کند.
  خب حالا به نظر اسراییل که معلوم نیست دوست ایران است یا دشمن، میشود این موشکها را قبل از رسیدن به هدفش منهدم کرد؟ البته جواب خیر است.
  پس بنابراین مگر دیوانه شده اند که با یکدیگر درگیر شوند،وقتی میشود صحبت و کرد.
  به امید آشتی همیشگی مابین ایران اسراییل آمریکا بدور از دروغ.
  زنده باد هر سه انها.
  انوشیروان

 5. خوب ھمه به جز جمهوری اسلامی از جنگ گریزانند۰ آمریکا تنها میخواد جلوی عملیات تروریستی را بگیرد و خوب، اگر سپاہ پاسداران و آخوندھای جنایت کار و خائن را ھم نابود کنه براستی ھیچ ایرانی اشک که نمیریزہ بلکه میایند تو خیابان و رقصِ کاتیوشا و رقصِ شمشیر میکنند۰

 6. خالی بندهای اطلاعاتی، نوچه های سعید شیطون حجاری، نازی آبادی های کمیته چی، لطفاً دروغ و هوچی بازی در نیارین، نه چهارتا موشک زپرتی اهدایی حاج پوتین نمی تونن برابر لشکر آمریکا لحظه ای تاب بیاورند. و نه سپاه تروریست توان مقابله با رزمناو های آمریکا را با چهل پنجاه تا قایق تند رو دارد، بزودی رییس تون سعید شیطون باید تو دادگاه جواب جنایت‌هایی که در حق افسران شجاع نوژه را کرده بده.
  درود بر ترامپ شیر اژدر،ارتش آمریکا آزادی بخش است، زنده باد ایران و اسرائیل، نابود باد ارتجاع سیاه اسلامی.

 7. اکثریت مردم ایران به زرزر کردن یک مشت آخوند بی سروپا و سرداران پوک مغزسپاه پاسداران امید نبسته اند و دلخوش نبوده و نیستند. اکثریت مردم ایران حتی مواجه شدن باتنش و جنگ بین امریکا و حکومت ایران را به فال بسیارعالی میگیرند چونکه این آخوندهای مفت خور و بودجه ملی هدرکن چنان بلاهایی عجیب وغریب و قرون وسطایی سر ملت ایران درمدت چهل سال آورده اند که به جنگ ویا مرگ راضی شده اندو زندگی واقعی وامید را پس از تغییرکلی رژیم پلید میدانند ونه در حال حاضر که هرچی میکشیم از دست ملایان و مافیاهای مذهبی تند رو میباشد ونه اسراییل ونه امریکا ونه انگلیس.

Comments are closed.