تظاهرات مردمی در ایران، از تهران به تبریز، شیراز و کرمانشاه کشیده شده است

 تظاهرات  امروز بازاریان و کسبه تهران به سرعت گسترش یافته و به دیگر مراکز تجاری تهران سرایت کرد وتا  ساعت بعد از ظهر امروز نیز ادامه داشت.

تظاهرکنندگان با تجمع گسترده در مقابل مجلس شورای اسلامی حکومت و سر دادن شعارهایی بر ضد علی

خامنه ای و حکومت جمهوری اسلامی اعتراض و خشم خود را نسبت به حکومت اسلامی و شرایط وخیم اقتصادی ابراز داشتند.

بازار مبل در منطقه دلاوران تهران نیز دست به اعتصاب زدند.

همچنین  بازار ارگ کرمانشاه – بازار تبریز و بازار شیراز نیز به این اعتصاب ها پیوستند.

تظاهرکنندگان در این اعتراض ها با سر دادن شعارهایی مانند: میمیریم میمیریم ایران رو پس میگیریم- مرگ بر دیکتاتور-مرگ بر خامنه ای و مرگ بر فلسطین اعتراض خود را نسبت به  حکومت اسلامی ابراز داشتند.

حکومت از پیشتر اعلام کرده بود که همزمان با پخش فوتبال ایران و پرتغال قصد دارد در سی و پنج نقطه تهران به صورت همزمان  این مسابقه فوتبال را نمایش دهد. اما پس از اعتراضات امروز حکومت نمایش عمومی بازی فوتبال امشب را لغو کرده است. آنچنان که پیداست حکومت از هراس گسترش یافتن  اعتراض ها پخش عمومی فوتبال را لغو کرده است.

شاهزاده رضاپهلوی نیز ساعاتی پیش با انتشار بیانیه ای پشتیبانی خود را از تظاهرات و اعتصاب بازاریان و تظاهرات مردم تهران اعلام نمودند.

هم‌میهنانم،

خیزش بزرگی که از دی‌ماه در سراسر ایران آغاز شد، اکنون به قلب تهران رسیده است. مردم به خیابان‌ها آمده‌اند چون سفره‌های‌شان خالی‌ست. آنها آمده‌اند که حق خود را بستانند. وعده‌های پوچ که زاییده دهه‌ها بی‌کفایتی و ندانم‌کاری فرقه تبه‌کار است دیگر نمی‌تواند پاسخ‌گوی تنگناهای مردم جان-به-لب-رسیده باشد. بنایی که روی پایه‌های دروغ و تزویر و ریا ساخته شده از هر زمان لغزنده‌تر و در حال فرو ریختن است.

در چنین شرایطی، ضرورت اتحاد و هم‌بستگی اقشار مختلف جامعه، و نه فقط محرومان و محذوفان، از هر زمان بیشتر احساس می‌شود.

در این روزهای سرنوشت‌ساز، بار دیگر تاکید می‌کنم که نجات و بازپس‌گیری میهن از دست اشغال‌گران حاکم، نباید فقط دغدغه و وظیفه طبقه و گروه خاصی از جامعه باشد. چشم به روی ناروایی‌ها و نابسامانی‌ها نمی‌توان بست. هم‌دردی و هم‌بستگی، شرط لازم برای گذار از کاستی‌های موجود است.

تنها با اتحاد و تداوم در مبارزه مدنی است که می‌توانیم ایران‌مان را پس بگیریم و به سرمنزل آزادی و آبادی برسانیم.

رضا_پهلوی
۴ تیر ۱۳۹۷

2 دیدگاه‌

  1. امیدواریم که جناب نتانیاهو بتوانند با درایت و سیاستی که دارند یک کاری را صورت دهند که دیگر کار این پست های آشغال بکسره شود.
    درود بر اسرائیل عزیز.

Comments are closed.