گزارش: در آخرین حمله موشکی که به اسرائیل نسبت داده شد، یک قرارگاه نیروهای رژیم ایران در سوریه ویران شد

منابع آگاه نظامی می گویند این ادعا که موشکی از خاک اسرائیل به سوی آن کشور شلیک شده و یک مدرسه را هدف گرفته، درست نیست و رژیم سوریه برای بهره برداری تبلیغاتی ادعا می کند که هدف این موشک یک مدرسه بوده است. ولی به هر حال تایید می کند که این انفجار تلفات جانی به دنبال نداشته است.

سازمان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است و معمولا از منابع خبری خوبی برخوردار می باشد، در گزارش خود نوشت که سپیده دم امروز (چهارشنبه) موشکی از داخل اسرائیل به سوی محل استقرار شماری از نیروهای مسلح وابسته به رژیم ایران شلیک شده که درباره ابعاد تلفات یا خسارات وارده اطلاعاتی دریافت نشده است. آن سازمان ارزیابی کرد که حمله موشکی، توسط ارتش اسرائیل صورت گرفته است.

محل اصابت موشک یک قرارگاه نظامی گروه های مزدور رژیم ایران، در یک آبادی به نام “الحریۀ” گزارش شده که در استان قنیطره و در فاصله چند کیلومتری از مرز اسرائیل قرار دارد.

رژیم ایران بارها کوشیده است گروه های چریکی وابسته به سپاه قدس در سوریه را در نزدیکی مرزهای اسرائیل مستقر کند، ولی همیشه با واکنش دفاعی اسرائیل روبرو گردیده و ناچار به عقب نشینی شده است.

خبرگزاری دولتی سوریه اعلام کرد که مکان مورد حمله یک مدرسه بوده که به ساختمان آن آسیب جدی وارد آمده است. سوریه تصویری از آن چه که مدرسه آسیب دیده می نامد، انتشار نداده است.

در سه سال اخیر مواضع و قرارگاه های سپاه قدس در سوریه، صدها بار مورد حمله قرار گرفته و بیش از یک هزار موضع آسیب دیده است. ولی رژیم ایران این گزارش ها را نادرست می خواند و ادعا می کند که در سوریه نیروهای نظامی ندارد، بلکه چند صد نفر به عنوان مستشار نظامی به ارتش بشار اسد یاری می رسانند. رئیس جمهوری سوریه نیز هفته پیش ادعا کرد که سپاه قدس در سوریه نیروی نظامی ندارد.

آخرین باری که وقوع یک حمله نظامی به سوریه، به ارتش اسرائیل نسبت داده شد، ماه گذشته بود که یک هدف نظامی در نزدیکی شهر حلت، به علت اصابت چند موشک ویران گردید. طبق معمول، ارتش سوریه ادعا کرد که موشک های شلیک شده را در هوا شکار کرده است.