گزارش: در آخرین حمله هوایی به سوریه که به اسرائیل نسبت داده شد، افراد سپاه قدس نیز به هلاکت رسیدند

رسانه های خبری عربی گزارش دادند که در جریان حمله هوایی دیشب به خاک سوریه، که به اسرائیل نسبت داده شده، چهارده تن کشته شده اند که شمار نامعلومی از آنان افراد سپاه قدس و نیروهای وابسته به رژیم ایران بوده‌اند. در هفته های اخیر این چندمین بار است که مواضع نظامی و انبارهای اسلحه وابسته به رژیم ایران در سوریه هدف حمله هوایی قرار می گیرد. نفتالی بنت وزیر دفاع اسرائیل در هفته های اخیر گفته است که اسرائیل از مرحله جلوگیری از استقرار دائمی نیروهای قدس در سوریه عبور کرده و اکنون به عملیاتی می پردازد که هدف از آن بیرون راندن کامل نیروهای مسلح وابسته به رژیم ایران از سوریه است.

خبرگزاری رسمی سوریه نیز تایید کرد که در نیمه شب گذشته (دوشنبه) ارتش اسرائیل با شلیک چند موشک به سوی ناحیه المیادین در مرکز آن کشور، قصد حمله داشته است. طبق معمول، ارتش سوریه در بیانیه رسمی خود ادعا کرد که توانسته است اکثر این موشک ها را در هوا شکار کند. ولی گروه ناظر  حقوق بشر سوریه می گوید که این حمله اسرائیل بسیار ویرانگر بوده و خرابی های بسیار به وجود آورده و چهارده تن نیز کشته شده اند که احتمالا اکثر آن ها افراد سپاه قدس و یا نیروهای وابسته به آن بوده اند.

اسرائیل مسئولیت این حمله و همه حملاتی را که در هفته های اخیر انجام شده به عهده نگرفته و به سکوت در این باره ادامه می دهد.

ارتش روسیه نسبت به همه این حملات سکوت کرده و این گمان ایجاد می شود که دولت مسکو، حکومت ایران را در سوریه تنها گذاشته است.

در موارد قبلی، روسیه گاهی به اسرائیل به خاطر این حملات انتقاد می کرد.

آگاهان نظامی می گویند که اکنون مدتی است نیروی هوایی اسرائیل، به جای آن که جنگنده های خود را به حریم هوایی سوریه بفرستد، و احتمال به خطر انداختن نیروی هوایی روسیه وجود داشته باشد، ترجیح می دهد از طریق موشک هایی که از داخل حریم هوایی اسرائیل شلیک می شود، مواضع نظامی و انبارهای اسلحه در سوریه را مورد حمله قرار دهد و آن ها را ویران کند.

تلویزیون سوریه ضمن پخش خبر انجام این حمله، طبق معمول ادعا کرد که اکثر موشک های شلیک شده، توسط پدافند موشکی ارتش سوریه، در هوا شکار شده اند.

عکسبرداری های هوایی روزهای اخیر که با کمک ماهواره های اطلاعاتی گرفته شده، و در رسانه های بین المللی انتشار یافت، نشان می دهد که در حملات هوایی پیشین که به اسرائیل نسبت داده شده، خسارات سنگینی به انبارهای اسلحه و مواضع نظامی در سوریه وارد آمده است.