گزارش: در حمله دوباره اسرائیل به سوریه، مواضع و تسلیحات سپاه قدس هدف قرار گرفته شد

پایگاه هوایی T-4 در نزدیکی شهر حمص در شمال سوریه که یکی از مهمترین مراکز استقرار سپاه قدس در آن کشور است

دولت سوریه بامداد امروز (دوشنبه) از وقوع یک حمله نظامی دیگر اسرائیل در خاک آن کشور خبر داد و اعلام داشت که هواپیماهای جنگی اسرائیل، مواضعی را در فرودگاه های نظامی بزرگ تی– فور مورد حمله قرار داده اند که در جریان آن پنج تن کشته شده اند. اسرائیل تا هنگام تنظیم این خبر، نسبت به گزارش سوریه واکنشی نشان نداده است. ولی آگاهان نظامی یادآوری می کنند که این، دست کم بار سوم است که اسرائیل این مکان را که یکی از بزرگترین فرودگاه های نظامی در سوریه است، مورد حمله قرار می دهد.

به گفته آگاهان، سپاه پاسداران ایران در این فرودگاه، واقع در نزدیکی شهر حُمص، فعالیت نظامی گسترده ای دارد و در جریان حمله سال گذشته که به نیروی هوایی اسرائیل نسبت داده شد، هشت تن از افراد سپاه قدس کشته شدند و حکومت ایران نیز این خبر را تائید کرد.

این دومین روز متوالی بود که نیروی هوایی اسرائیل مواضع نظامی را در خاک سوریه هدف حمله قرار داد. حمله پیشین سپیده دم روز گذشته به هدف های نظامی در نزدیکی فرودگاه دمشق بود که اعلام گردید سه سرباز سوریه و هفت تن نظامیانی که احتمالا عضو سپاه قدس و یا حزب الله لبنان بوده اند هلاک شده اند.

اسرائیل مسؤولیت حمله سپیده دم دیروز را به عهده گرفت، ولی درباره حمله امروز هنوز سخنی نگفته است. ارتش سوریه طبق معمول ادعا کرد که دو فروند از موشک های شلیک شده توسط هواپیماهای اسرائیلی را در هوا شکار کرده است. وزارت دفاع سوریه، ارتش اسرائیل را به مسؤولیت این حمله متهم ساخت.

نهاد دفاع از حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، و معمولا منابع اطلاعاتی خوبی در داخل سوریه در اختیار دارد، گزارش داد که شمار تلفات ارتش سوریه در حمله به فرودگاه تی – فور سه تن بوده و چند ساختمان که انبار تسلیحات موشکی بوده و همچنین شماری از خودروهای نظامی منهدم شده است.

یک وزیر ارشد کابینه اسرائیل به نام صخی هَنِگبی، امروز (دوشنبه) بی آن که به مسؤولیت اسرائیل در حمله سپیده دم امروز اشاره ای کند گفت که عملیات تعرضی از جانب سوریه و یا فتنه گری های رژیم ایران از داخل سوریه، از دیدگاه اسرائیل خط قرمز تلقی می شود و بی پاسخ نمی ماند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع نیز در سخنان شب گذشته به مناسبت سالروز اورشلیم گفت که اسرائیل در عمل ثابت کرده که تعرض دیگران را بی پاسخ نمی گذارد و قاطعانه به آن واکنش نشان می دهد. نتانیاهو گفت که این سیاست، در آینده نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

در گزارش ها آمده بود که در جریان حمله هوایی سپیده دم روز گذشته (یکشنبه)، از جمله یک سامانه ضد هوایی ارتش سوریه منهدم شده است.

شبکه سیزده تلویزیون اسرائیل از قول منابع خبری خود گزارش داده که ایالات متحده به دولت روسیه پیام فرستاده، تا هنگامی که حضور نیروهای سپاه قدس در سوریه پایان نگرفته، دولت واشنگتن از ادامه عملیات هوایی ارتش اسرائیل علیه مواضع سپاه پاسداران و نیروهی وابسته به آن، پشتیبانی می کند.

11 دیدگاه‌

 1. حمله به اهدافی موثر است که رژیم نتواند آنها را از دید مردم پنهان کند ، این پرستیژ کاذب است که اینها را نگه داشته است.
  انهدام اهداف سرمایه ای و مهمات نظامی اصلا مسئله ای نیست ، اینها در افکار عمومی اعلام می کنند که همه موشکها را دفاع سوریه منهدم کرده است و یک تبلیغ هم برای خودشان راه انذاخته اند.
  باید اهدافی منهدم شوند که نتوانند اخبارش را کتمان کنند.
  اخیرا از تلفات نظامی در سوریه هیچ خبری منتشر نمی شود.

 2. این قدرت ایران است که کنارگوش اسرائیل بااقتدارایستاده تا خواب را ازچشم نتانیاهو به رباید، به قول فرمانده دلاور بازوی ضربتی ایران لب مرز اسراییل سیدحسن نصرالله بنیان اسراییل ازتارعنکبوت سس تراست

 3. اسراییل باید این احتمال قریب به یقین را بدهد که بیشتر از هر زمان دیگر در معرض تهدید بشار اسد وایران و حزب اله و به اصطلاح جبهه مقاومت است و هر آن احتمال حمله برای آزادسازی جولان و دیگر مناطق وجود دارد این سیگنالهایی است که از سوریه و لبنان ارسال می شود

 4. یکی عاقل تو دنیا پیدا نشد بگه که چرا سپاه ونیروهایی که از افغانستان وپاکستان وسایر نقاط اجیر وبسیج کرده برای خونریزی ونسل کشی در سایر ممالک مثل سوریه وچرا برای سازندگی خود کشور ایران استفاده نکرده است؟ این همه ثروت مردم ایران را بهدر داده وآبروی خوشان راهم ریخته اند برای چی؟ کشورمقتدر اسراییل باید از کشور گشاییها ورویاهای صدور انقلاب وجنگ افروزی رژیم پلیدایران جلوگیری نمایدتا این سرطان مزمن درمناطق دیگر ریشه نیندازد/

 5. خودرو تسلیحات دوباره با پول مردم بدبخت ایران می‌خرند.باید افراد و افکار تروریست زا را هدف قرار داد اگر بازیتون نمی‌آید که بعید است

 6. خدا امام خمینی را رحمت کنه که گفت آمریکا هیچ غلطی نمی توانند بکند ولی اینجانب به نمایندگی از کل ملت ایران اعلام میکنم که دراین روز عزیز/ وفات امام عزیزمان/ نه آمریکا نه انگلیس نه فرانسه نه نوکرهای مرتجع عربی هیچ غلطی نمی توانند بکنند درود بر مقاومت

 7. با توجه به اینکه اسرائیل بی مهابا به سوریه حمله میکنه ، لازمه که منابع نظامی در خصوص سکوت ایران و سبستم نظامی جمهوری اسلامی ، توضیحی بدن. چون این سکوت ، اعتماد به نفس ما رو متزلزل میکنه . اگر واقعا اسرائیل داره به پایگاههای ما در سوریه حمله میکنه ، عدم اقدام سپاه ، اون رو گستاختر و بقیه کشورهایی که از ما واهمه دارند رو هم گستاخ میکنه

 8. بعنوان نصیحت میگویم اسراییل باید رابطه نزدیکتری با مردم ایران پیداکند، هزاربار هم که بزنید میگن در راه خدا شهید شدند واین شکست نیست بلکه افتخار ماست،،،
  یک سایت قبلا بودش بنام Telteh, چرا تعطیلش کردین ؟ درآنجا کامنت نویسهایی ازایران بودن که پیشنهادات خوبی برای یافتن مشترکات وایجاد سمپاتی بین مردم ایران واسراییل میدادند ولی حیف!!!
  همانقدر که رژیم ایران کله شق است ،متاسفانه حکومت اسراییل هم عجول، سطحی، کله شق و ناشنوا به نصایح است

Comments are closed.