گزارش “دیده بان حقوق بشر سوریه”: در حمله اسرائیل به مواضع سپاه قدس، دست کم ۹۶ تن کشته شده اند

در گزارش های رسانه های عرب زبان آمده است که شمار تلفات سپاه قدس در حمله هوایی سپیده دم روز گذشته، که به اسرائیل نسبت داده شد، بسیار گسترده تر از آماری است ه ساعتی پس از آن حملات اعلام شد.

بنابر گزارش های جدید، در حمله هوایی به هجده نقطه نظامی وابسته به حکومت ایران در شرق سوریه و در ناحیه ای که به مرز عراق نزدیک است، دست کم ۱۰۵ شبه نظامی وابسته به سپاه قدس هلاک شده اند. اگر این ارقام درست باشد، یکی از بزرگترین تلفاتی است که رژیم ایران برای برپایی پایگاه نظامی در خاک سوریه متحمل شده است.

این حملات در ناحیه ای موسوم به البوکمال در نزدیکی مرز عراق و همچنین در چند نقطه دیگر در استان دیرالزور انجام گرفته است.

پیشتر گفته شده بود که یکی از انبارهای منفجر شده، ذخیره گاه مواد و فلزاتی بوده که رژیم ایران در تلاش برای بالا بردن سطح برنامه های هسته ای خود قصد استفاده از آن را داشته است. ولی در گزارش های بعدی گفته شده که اماکن بمباران شده، اکثرا انبارهای اسلحه ای بوده که رژیم ایران به ذخیره کردن آن ادامه می دهد تا بتواند سوریه را به پایگاهی برای حمله به اسرائیل مبدل سازد.

هدف رژیم ایران از برپایی پایگاه موسوم به “امام علی” و نقاط اطراف البوکمال، ذخیره کردن سلاح هایی است که رژیم ایران از طریق خاک عراق و با زیر پا گذاشتن سادت و حق حاکمیت عراق، از طریق زمینی به آنجا منتقل می سازد.

اسرائیل تا کنون اکثرا محموله های اسلحه و تجهیزات را که از طریق هوایی وارد سوریه کرده بود، منهدم ساخته است و این امر نشان می دهد که پادگان بزرگ البوکمال تا چه حد برای رژم ایران دارای اهمیت می باشد.

“دیده بان حقوق بشر سوریه” که معمولا موثق ترین گزارش های جنگ در سوریه را انتشار می دهد، در گزارشی می نویسد که تنها ۹ تن از نظامیان هلاک شده، سربازان سوریه بوده بوده اند و ۹۶ نفر دیگر، همگی به گروه های مزدور رژیم ایران تعلق داشته اند.

یکی از واحدهای مزدور سپاه قدس که به سوریه فرستاده شده اند، “لشکر فاطمیون” نامیده می شد که از افغانی های مقیم ایران برپا شده است.

حکومت ایران، همچنان به سکوت خود نسبت به همه این گزارش ها ادامه می دهد.