گزارش رسانه های خبری عربی: پادگان بزرگ سپاه قدس در “البوکمال” در مرز سوریه و عراق، دوباره مورد حمله قرار گرفت

برخی رسانه های عربی خبر دادند که هواپیماهای ناشناس، دوباره مواضع متعلق به سپاه قدس و همچنین گروه های مزدور آن در خط مرزی بین سوریه و عراق را مورد حمله قرار داده اند. اسرائیل نسبت به این خبر سکوت کرده، ولی ایالات متحده گزارش ها دایر بر این حمله توسط ارتش آن کشور مستقر در عراق انجام گرفته را نادرست خواند.

این حمله در ناحیه ای به نام “البوکمال” در استان دیرالزور رخ داد که در فاصله کمی از مرز عراق قرار دارد و سپاه قدس از دو سال پیش مشغول ساختن یک پایگاه بزرگ نظامی است تا هزاران نیروی خود را برای انجام عملیات در خاک سوریه و حتی کشور عراق در آن جا متمرکز سازد.

البوکمال همچنین پایگاهی برای انبار کردن جنگ افزارهایی می باشد که رژیم ایران از طریق خاک عراق به آنجا می فرستد تا در عملیات سرکوب مردم بپاخاسته سوریه مورد استفاده قرار گیرد و مقادیر عظیمی از آن نیز به لبنان قاچاق شود و در اختیار حزب الله لبنان قرار گیرد.

در گزارش رسانه های عربی، از قول نهادی به نام “دیده بان حقوق بشر در سوریه” امده است که در جریان این حمله، دو کامیون که احتمالا حامل اسلحه بوده، منفجر گردیده و به آتش کشیده شده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارش خود نوشته که این حمله توسط هواپیماهای نظامی ناشناس انجام گرفته است.

در گزارش شبکه خبری العربیه آمده است که در این حمله، دو نقطه در خاک سوریه و یک هدف در خاک عراق مورد حمله قرار گرفته است.

این حمله کوتاه مدتی پس از آن صورت گرفت که پرزیدنت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به طور ناگهانی به مسکو رفت و با پرزیدنت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه یک دیدار علنی داشت. ظاهرا این سفر به هدف آن بود که بشار بتواند تولد خود را جشن بگیرد، ولی آگاهان می گویند که رئیس جمهوری سوریه احتمالا از پوتین خواسته است که به اسرائیل اخطار دهد که حملات هوایی در خاک آن کشور را متوقف سازد.

رئیس جمهوری روسیه در این دیدار، ادعا کرد که بشار نماینده واقعی مردم سوریه است که در آخرین انتخابات ریاست جمهوری، بیش از نود درصد از آراء را به دست آورد. علیرغم این ادعای پوتین، همگان می دانند که انتخابات در سوریه جنگ زده، و در همان حال که مردم به شدت سرکوب می شوند، تا چه جعلی و نمایشی بوده است.

تحلیلگران ارزیابی می کنند که اگر حمایت نظامی ایران و روسیه نبود و اگر رژیم این چنین به کشتار مردم سوریه یاری نمی رساند، حکومت بشار اسد از سال های پیش سقوط می کرد و بیش از چهارصد هزار شهوند سوریه، این چنین جان خود را از دست نمی دادند.