گزارش: رژیم پرونده تازه ای علیه نرگس محمدی تلاشگر زندانی به جرم دفاع از حقوق شهروندان تهیه کرده است

نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که حدود یک ماه پیش و بعد از تحصن، با ضرب‌و‌شتم از اوین به زندان زنجان منتقل شد

کانون مدافعان حقوق بشر از تشکیل دو پرونده جدید علیه نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و سخنگوی این کانون در زندان خبر داده و نوشت:  یکی از شاکیان این پرونده‌های جدید، غلامرضا ضیایی، رییس زندان اوین است.

نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که حدود یک ماه پیش و بعد از تحصن، با ضرب‌و‌شتم از اوین به زندان زنجان منتقل شد، اکنون با پرونده‌های جدید و اتهام‌های امنیتی مواجه شده است.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، اتهام جدید وارد شده به محمدی در اولین پرونده، “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی‌ و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” است. این در حالی است که خانم محمدی در این مدت، در زندان بوده است.

دز ادامه این گزارش آمده است: مقامات دادستانی زنجان “انتشار بیانیه‌های سیاسی، تشکیل کلاس‌های آموزشی و تحصن اعتراضی در بند زنان” را به عنوان مستندات اتهام‌های جدید ارائه کرده‌اند.

در این گزارش نوشته شده که پرونده دوم علیه خانم محمدی با شکایت غلامرضا ضیائی، رئیس زندان اوین تشکیل شده است. که در این پرونده به “اخلال در نظم زندان و برهم زدن آسایش عمومی‌بند زنان از طریق برگزاری مجالس و نشست‌ها و خواندن سرود با صدای بلند” و همچنین “توهین به ماموران دولت از جمله ضیائی و افترای شکنجه و ضرب‌وشتم شدن توسط او” متهم شده است.

کانون مدافعان حقوق بشر با ابراز نگرانی از وضعیت خانم محمدی، تاکید کرده که زندان‌های ایران برای فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر، امن نیست و آنها در زندان هم “مورد اذیت و آزار و پرونده‌سازی توسط نیروهای امنیتی” قرار می‌گیرند.

 

نرگس محمدی ‌اکنون محکومیت ۱۶ ساله خود را می‌گذراند. از این مدت، ۶ سال به دلیل تبلیغ علیه نظام و ۱۰ سال به خاطر فعالیت او در کمپین “گام به گام تا لغو مجازات اعدام” است. او که از اردیبهشت ۱۳۹۴ در زندان اوین محبوس بود، به زندان زنجان تبعید شده و در میان زندانیان عادی، بزهکاران و معتادان مواد مخدر نگهداری