گزارش: عربستان، در رقابت با ایران و به کمک چین، به برنامه های موشکی و اتمی روی آورده است

عربستان در پی ساخت موشک با توانایی حمل کلاهک هسته ای می باشد تا با رژیم ایران رقابت کند

منابع اطلاعاتی در ایالات متحده می گویند که دولت عربستان سعودی با اجرای یک رشته برنامه های محرمانه، می کوشد در صنایع تولید موشک های جنگی پیشرفت کند. در برخی گزارش ها گفته شده که عربستان برای رسیدن به هدف از دولت چین یاری خواسته است. آگاهان می گویند که هدف اصلی دولت ریاض از این برنامه ها، رقابت کردن با توان موشکی و تهاجمی رژیم ایران است. به گفته کارشناسان، عربستان می کوشد از کمک های چین، برای پیشبرد برنامه های اتمی یاری بگیرد و احتمال دارد که عربستان قصد ساخت موشک هایی را داشته باشد که بتوانند کلاهک هسته ای حمل کنند.

در ایالات متحده، سران حزب دموکرات در کنگره، از دولت پرزیدنت ترامپ خواستار شده اند همه اطلاعات درباره برنامه های تسلیحاتی عربستان را در اختیار کنگره بگذارد. آن ها ادعا می کنند که دولت واشنگتن، برخی آگاهی ها را از دید دموکرات ها پنهان نگاه داشته است. آن ها می گویند که دولت ها در ایالات متحده، در طول چند دهه اخیر، به شدت کوشیده اند که از گسترش جنگ افزار اتمی در خاورمیانه جلوگیری کنند و اکنون ممکن است که عربستان این کوشش ها را دور بزند و با کمک چین به توان هسته ای و موشکی مجهز گردد.

شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا از قول منابع خبری گزارش داد که عربستان در راه تولید موشک های بالستیک و استفاده از تکنولوژی جدید، گام های چشمگیری برداشته و بخش اعظم این دانش را از دولت چین، در ازای پرداخت مبالغ کلانی، خریداری کرده است.

سیاستمداران حزب دموکرات در کنگره علنا ابراز نگرانی می کنند که این برنامه های عربستان، ممکن است خاورمیانه را به یک مسابقه تسلیحاتی گسترده و بسیار خطرناک بکشاند.

یک دیدگاه

  1. اشکالی ندارد قبلاً اعراب بی سلاح ۱ بار ۷۰ سال پیش به اسراییل حمله کردند ولی موفق نشدند به مقصود برسند.
    شاید ایندفعه توسط دولت عزیز ترامپ و چین به مقصود خود برسند، ایندفعه اینها همه چیز دارند، به نتان یاهو بگید او هم کمک کند ، خوبهههههه

Comments are closed.