گزارش فروش کلیه و دیگر اعضای بدن در ایران، در شبکه دوم تلویزیون اسرائیل

فروش کلیه و اعضای بدن در ایران رواج بسیار دارد و نشان دیگری از فقر مردمان است

شبکه دوم تلویزیون اسرائیل، امشب (دوشنبه) یک گزارش خبری درباره ابعاد دهشتناک فقر در ایران و دلالی فروش کلیه پخش می کند. در این گزارش از جمله آمده است که گرچه حکومت اسلامی به مردم ایران وعده بهشت و رفاه اقتصادی داده بود، ولی ایران که از نظر منابع طبیعی و استعدادهای مردمی، یکی از غنی ترین کشورهای جهان است، به سرزمینی مبدل شده که مردم برای گذران زندگی، گاهی ناچار می شوند کلیه، و یا حتی تکه ای از جگر خود را به معرض فروش بگذارند.

در کنار این واقعیت تکان دهند، ابعاد تن فروشی و فحشا نیز در ایران روز به روز گسترده تر می شود. تکان دهنده آن است که در برخی موارد، شوهر است که پرکار تن فروشی زنش نظارت می کند و یا مادر است که دختر نوجوان خود را به مشتریان عرضه می کند.

مردم می گویند رژیمی که ظاهرا برای تقویت شرافت اسلامی پا به عرصه گذاشت، در نتیجه سوء مدیریت و فساد مالی و اخلاقی، به سطح رسیده که گرانبهاترین ارزش های ناموسی و معنوی را نیز از مردم شرافتمند ایران سلب کرده است.

حکومت اسلامی ایران نه تنها برای ریشه کن ساختن این پدیده های خانمانسوز به هیچ اقدام موثری دست نزده، بلکه با ساختار عقب مانده و مدیریت قرون وسطایی خود، روز به روز بر وخامت آن می افزاید.

پلیس فَتا در تهران اعلام کرد که قصد دارد با پدیده شرم آور دلالی کلیه مبارزه کند و برای این منظور گروهی از کارآگاهان خود را مامور شناسایی و بازداشت این گونه افراد می سازد.

ولی آگاهان امور ایران می گویند که این اقدام به جلوگیری از پدیده فروش کلیه و جگر کمکی نخواهد کرد، بله بعکس، بهای آن را افزایش خواهد داد و شرایط بهداشتی برای بیرون آوردن کلیه یک انسان و پیوند کردن آن به بدن فرد دیگر، بسیار خطرناک تر خواهد شد.

آگاهان می گویند: ناچار شدن به فروش کلیه، پدیده ای نیست که پلیس بتواند با آن مبارزه کند، بلکه باید شرایط اقتصادی به سطحی بهبود یابد که مردم تامین اجتماعی داشته باشند و ناچار نشوند به چنین کار تکان دهنده ای دست بزنند تا بتوانند شکم کودکان خود را سیر کنند.

یکی از اهالی تهران، در حالی که گریه می کرد، به خبرنگاری گفت که چگونه ایران، سرزمینی که مهد افتخار و تمدن بوده، اکنون پس از چهل سال حکومت ملایان، به وضعی می رسد که مردم از سلامت جان خود می گذرند تا نانی برای خوردن داشته باشند؟

سرهنگ تورج ناظمی رئیس پلیس فتا در تهران، به خبرنگاران گفت که آگهی های مربوط به خرید و فروش اعضای بدن از قبیل کلیه و جگر که در اینترنت و تلگرام و دیگر رسانه های همگانی انتشار می یابد، از این پس رصد خواهد شد و مسوولان آن مورد تعقیب قرار خواهند گرفت.

حسن هاشمی وزیر بهداشت نیز خرید و فروش کلیه را “کاری زشت” توصیف کرد و گفت که این کار باید به طور داوطلبانه و بدون دریافت پول انجام داد. ولی هاشمی نگفت که پس، آن مرد یا زنی که کلیه خود را می فروشد، اگر پول نگیرد، چگونه می تواند شکم فرزندان خود را سیر کند؟

4 دیدگاه‌

  1. دست ملکه بریتانیا ودیگر همدستان غربی اش درد نکند که خوشبختی خود را در سیه روزی مردمان ایران با آن همه ثروت دیدند

  2. زمانى که قیمت دلار به ۲۰۰۰۰ تومان رسید ازداخل مساجد ایران به جاى صداى عبادت آتش بیرون مى زند یه چیزى تو مایه هاى فیلم هاى وسترن دیده مى شود .

  3. در زمان امپراطورى داریوش هخامنشى تمام ایران به مانند ایران امروز شورش هاى مردمى پراکنده بود خبر به گوش اسکندر رسید و خیلى راحت تمام ایران را بدون مقاومت فتح کرد .

  4. ازاینکه اسراییل ازغم وغصه مااحساس خشنودی میکندبراش متاسفم وبیشتربرای خودم وحاکمان خودم تاسف میخورم.من خودمادم ۳۰ساله دنبال مشتری خوب میگردم برای فروش کلیه.اصلاهم کارم عیبی نداره چون مجبورم خرج خانوادم وبدم

Comments are closed.