گزارش: نخستین دیدار رسمی نتانیاهو از بحرین به تعویق افتاد تا بتواند همزمان از امارات نیز دیدن کند

رسانه های اسرائیلی از قول منابع نزدیک به دفتر نخست وزیری اسرائیل نوشتند که سفر رسمی بنیامین نتانیاهو به بحرین برای چند هفته به تعویق افتاده است، زیرا او می خواهد، همزمان، از امارات عربی متحده نیز به سور رسمی دیدن کند. رسیدن به صلح با این دو امیرنشین یکی از دستاوردهای بزرگ نتانیاهو در سیاست خارجی در یک سال اخیر بود که با یاری و نقش فعال پرزیدنت ترامپ به دست آمد و اکنون نتانیاهو می خواهد با انجام سفرهای رسمی، از احترام و پذیرایی لازم برخوردار شود.

از آن جا که هنوز این احتمال مطرح است که اسرائیل به زودی وارد عرصۀ انتخابات زودهنگام برای چهارمین بار خواهد شد، چنین سفر پرشکوهی می توان به پیروزی او یاری برساند.

پیشتر گزارش شده بود که نتانیاهو روز یکشنبه آینده (دو روز دیگر) رهسپار منامه پایتخت بحرین خواهد بود. در این گزارش گفته شده بود که گبی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل روز پنجشنبه آینده به طور رسمی از بحرین دیدن خواهد کرد و اعلام شده بود که پروازهای تجاری اسرائیل به منامه از چهارشنبه آینده آغاز خواهد شد.

در گزارش پیشین گفته شده بود که ولیعهد بحرین سلمان بن حَمَد آل خلیفه، که اخیرا به مقام نخست وزیری بحرین نیز گزیده شده، به طور رسمی از بنیامین نتانیاهو دعوت کرده به آن کشور سفر کند. نتانیاهو این دعوت را پذیرفته و قصد داشت هفته آینده آن را عملی سازد.

نخستین سفر یک مقام ارشد بحرینی به اسرائیل هفته پیش و هنگامی بود که وزیر خارجه آن کشور پس از امضای پیمان آشتی با اسرائیل به اورشلیم آمد.

ظاهرا علت آن که دیدار نتانیاهو از امارات نمی تواند هفته آینده برگزار شود آن است که مصادف با جشن ملی آن امیرنشین می باشد و مقامات اماراتی درخواست کرده اند که به زمان دیگری موکول شود.

رسانه های اسرائیلی نوشتند که موعد دیدار آینده نخست وزیر اسرائیل از بحرین، بر اساس تاریخی تعیین خواهد شد که برای سفر رسمی به امارات مشخص گردد.